Femeia crestina
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Experiente deosebite

2 participan?i

In jos

Experiente deosebite Empty Experiente deosebite

Mesaj Scris de Monica Vin Mar 14, 2008 10:31 am

Ce ziceti sa scriem aici despre ce ne-a impresionat cel mai mult in relatia noastra personala cu Dumnezeu?Ceva cu care Dumnezeu ne-a lasat fara cuvinte.
Imi vine acum in minte ca intr-o seara il alaptam pe unul din copilasi stand pe intuneric in dormitor si ma rugam.Cand deodata am simtit ca Cineva statea laturi de mine in pat,aveam senzatia ca inca putin puteam sa-L ating.Stiam ca e El si Ii simteam prezenta puternic.Asta a fost pentru mine cea mai deosebita apropire de El.
Monica
Monica
Admin
Admin

feminin Numarul mesajelor : 381
Varsta : 46
Localizare : Ashkelon / Israel
Joburi/Distractii : Sa-l cunosc pe El
Data de inscriere : 07/01/2008

https://femeiacrestina.forumgratuit.ro

Sus In jos

Experiente deosebite Empty Re: Experiente deosebite

Mesaj Scris de Monica Joi Iun 19, 2008 10:50 am

Vreau sa va povestesc despre o mare binecuvantare pe care mi-a dat-o Domnul sambata la adunare.In timpul de lauda si inchinare eram in picioare si-l laudam pe Domnul cu ochii inchisi si cu mainile ridicate cand am simtit cum incepe sa curga ca un fel de rau de apa vie incepand cu crestetul capului si incet in jos pana mi-a umplut toata inima cu prezenta Lui!Lauda si rugaciunea au inceput sa tasneasca din gura mea.
In timp ce-L laudam Ii si spuneam cat de nevoie am de El,ca ma simt asa uscata... Ma simteam ca o planta care are nevoie de apa, care se usuca incet incet.Ma gandeam la ce-mi foloseste ca sunt credincioasa, chiar ca vorbesc in limbi daca nu am viata din belsug si prezenta Lui in inima mea....
Dar Domnul mi-a aratat inca odata bunatatea Lui si s-a indurat de mine si A VENIT la mine sa-mi arate ca inca sunt pretioasa in ochii Lui.
SLAVA LUI!!!!
Monica
Monica
Admin
Admin

feminin Numarul mesajelor : 381
Varsta : 46
Localizare : Ashkelon / Israel
Joburi/Distractii : Sa-l cunosc pe El
Data de inscriere : 07/01/2008

https://femeiacrestina.forumgratuit.ro

Sus In jos

Experiente deosebite Empty Re: Experiente deosebite

Mesaj Scris de Monica Mar Sept 22, 2009 9:57 pm

Prin intamplarea urmatoare vreau sa-L laud pe Domnul meu care face minuni si in ziua de azi!!!
Sambata asta, Aurel ,sotul meu, tocmai a evanghelizat niste fete nepaleze, venite aici la munca,si 3 din fetele astea l-au primit pe Domnul Isus in inima lor!!!Dar satan s-a suparat foc pe Aurel si a trimis niste drogati sa ii fure tot ce avea in masina ( si tocmai avea cateva MP3 si MP4, un IPOD, scule de la servici si alte maruntisuri...).Nu ne-am agitat si nici suparat caci stiam cine e in spatele acestei pierderi.
Dar azi il suna pe Aurel un om dintr-un alt oras si ii spune sa vina sa-si ia IPOD-ul( care era cel mai valoros dintre toate).Am ramas muta de uimire pt un timp, cand am auzit ce s-a intamplat.
CE BUN E DOMNUL!!!!!!
Monica
Monica
Admin
Admin

feminin Numarul mesajelor : 381
Varsta : 46
Localizare : Ashkelon / Israel
Joburi/Distractii : Sa-l cunosc pe El
Data de inscriere : 07/01/2008

https://femeiacrestina.forumgratuit.ro

Sus In jos

Experiente deosebite Empty Re: Experiente deosebite

Mesaj Scris de verona Mier Sept 23, 2009 9:41 am

Ce minunat ca avem un Dumnezeu asa de Bun care ne poarta in carul Sau de biruinta numai sa facem Voia Lui !
Vreau si eu sa\i dau Slava Domnului prin urmatoarea intimplare ;Duhul Sfint ne-a instiintat sa avem grija ca puterea intunericului este mare si sa fim la postul de veghe si ca sa ne arata ca este cu noi ne va da un semn din cer.
La putin timp un vecin care are fereastra casei chiar in curtea mea a fost deranjat de zgomotul facut de masina si a inceput sa descchida fereastra mare si sa puna muzica ffff tare si cu niste cuvinte ffff murdare .Si asa in fiecare zi .Intr-o duminica aveam musafiri si am pus masa pe terasa sa mincam afara ,era cald si frumos ......Atunci vecinul a pus muzica la maxim iar eu pacatoasa de mine m-am enervat f tare dar Multumesc Domnului ca nu M-a lasat si in momentul acela a inceput o ploaie asa de tare ca nu se mai auzea nimic si vecinul a inchis si muzica si fereastra iar noi am putut sa ne bucuram in liniste si pace!Atunci am inteles ca Domnul e cu noi si nu ne lasa niciodata si ce promite El duce la bun sfirsit!
De aceea roada Duhului Sfint sa fie totdeauna in noi !Amin

verona
Incepator
Incepator

feminin Numarul mesajelor : 109
Varsta : 56
Localizare : suceava
Data de inscriere : 02/01/2009

Sus In jos

Experiente deosebite Empty Re: Experiente deosebite

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum