Ce carte ati citit ultima oara?

In jos

Ce carte ati citit ultima oara? Empty Ce carte ati citit ultima oara?

Mesaj Scris de Monica la data de Vin Mai 22, 2009 11:56 pm

Tocmai am terminat de citit a 2 oara cartea " Imblanzirea tigrului" de Tony Anthony. O carte despre un campion de Kung FU care s-a intors la Dumnezeu,dupa o viata foarte grea si fara dragoste ,nici macar din partea parintilor lui. L-am vazut la televizor pe autor si povestea despre viata lui si asa mi s-a aprins interesul sa citesc cartea lui.

Admin
Admin

feminin Numarul mesajelor : 381
Varsta : 42
Localizare : Ashkelon / Israel
Joburi/Distractii : Sa-l cunosc pe El
Data de inscriere : 07/01/2008

http://femeiacrestina.forumgratuit.ro

Sus In jos

Ce carte ati citit ultima oara? Empty Re: Ce carte ati citit ultima oara?

Mesaj Scris de verona la data de Vin Mai 29, 2009 1:46 pm

Desi imi place sa citesc,n-am mai citit ocarte de mult Embarassed in ultimul timp am citit doar biblia
Am auzit de cartea ,,Imblinzirea tigrului'' o sa ocaut si eu sa o citesc....imi plac foarte mult cartile ,mai ales cele care au la baza intimplari adevarate! study

verona
Incepator
Incepator

feminin Numarul mesajelor : 109
Varsta : 52
Localizare : suceava
Data de inscriere : 02/01/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de Monica la data de Vin Mai 29, 2009 10:14 pm

Mie recunosc ca-mi plac si romanele lui Lynn Austin.

Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Paula White la data de Dum Mai 31, 2009 10:34 pm

Ultima carte pe care am citit-o este Coranul. Inainte de asta am citit Biblia in intregime si acum citesc o alta carte care tine insa de scoala (e obligatorie, deci).

Nu vreau sa ma laud, din contra, insa am citit destul de multe carti pana acum: de la Epopeea lui Ghilgames si pana la piese de teatru sau daca doriti pana la G.G.Marquez "Un veac de singuratate" - vi-l recomand acest roman (de 2 ori l-am citit) cu cea mai mare caldura - este deosebit.

Din cartile pe care le-am citit mi-a placut tare mult si Shogun, apropo de luptatori de nin-ja si kung-fu, Monica. Aventura lui Anjin-san in insulele nipone si dragostea fata de Mariko-san, te fac sa nu te opresti pana ce nu termini toate volumele.

O carte care este efectiv superba: "Cel mai iubit dintre pamanteni" - de M. Preda si "Delirul" - pacat ca nu a mai apucat sa scrie si ultimul volum la el.

Si 2 carti despre situatia lumii actuale, asta daca va simititi atrase de politica internationala, efectiv fascinante - care releva adevarul despre situatia mondiala de dupa R. Rece: S.P. Huntington: "Ciocnirea civilizatiilor si refacerea ordinii mondiale" si Z. Brezinski - fost consilier la Casa Alba pe securitatea nationala a lui Jimmy Carter, anii '80 - "Marea Tabla de Sah".

niste carti deosebite
Paula White
Paula White

feminin Numarul mesajelor : 7
Varsta : 36
Localizare : in Europa
Data de inscriere : 31/05/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de Monica la data de Mar Iun 16, 2009 4:28 pm

Am terminat de citit o carte foarte interesanta : "Martorul" de Josh McDwell. E o carte plina de actiune, in care la sfarsit eroul principal se intoarce la Domnul.E foarte buna de facut cadou cuiva care inca nu e in credinta.

Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de verona la data de Mier Iun 17, 2009 7:33 pm

Sunt intr-o perioada cind sunt foarte ocupata ........nu stiu cind mai apuc sa pun mina pe o carte Shocked
zilele acestea trebuie sa umblu cu dosarul de inscriere la liceu a lui Laura ,apoi plec la mare si cind ne intoarcem vine nepotelul in vacanta si sta pina in septembrie asa ca study

verona
Incepator
Incepator

feminin Numarul mesajelor : 109
Varsta : 52
Localizare : suceava
Data de inscriere : 02/01/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum