Femeia crestina
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Mesaj pentru noile membre ale forumului - sa ne cunoastem ma

+15
simona andrei
Doramo
Dana Lazar
Cosarba Editha
cornelia
Greta
gile
Mirela
Lucia
nelu
Diana
Tania
ellabutnaru
ana.noticiario@gmail.com
Monica
19 participan?i

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Mesaj pentru noile membre ale forumului - sa ne cunoastem ma Empty Mesaj pentru noile membre ale forumului - sa ne cunoastem ma

Mesaj Scris de Monica Mier Ian 09, 2008 11:43 am

Am inceput acest forum din dorinta de a fi impreuna cat mai multe femei cu aproximativ aceleasi conceptii despre viata si credinta, pentru a discuta liber despre noi si despre tot ce ne inconjoara. Imi doresc ca astfel sa ne apropiem mai mult de Dumnezeu, incurajandu-ne si zidindu-ne una pe alta in diferitele situatii prin care trecem, mai mult sau mai putin dificile, si de asemenea sa-L laudam pe Dumnezeu pentru binecuvantarile pe care ni le da .

Pentru asta va invit sa ne cunoastem mai bine.

Ma numesc Monica, in curand voi implini 30 de ani. M-am nascut in Bucuresti si de 8 ani locuiesc in Ashkelon, Israel. Recent am aniversat 10 ani de la casatorie. Dumnezeu m-a binecuvantat cu 5 copii: Daniel (9), Ioel (6), Batia (5), Ioram(3) si Iohan (8 luni).

Astept cu nerabdare sa citesc despre voi.


Ultima editare efectuata de catre in Lun Ian 28, 2008 9:43 pm, editata de 1 ori
Monica
Monica
Admin
Admin

feminin Numarul mesajelor : 381
Varsta : 46
Localizare : Ashkelon / Israel
Joburi/Distractii : Sa-l cunosc pe El
Data de inscriere : 07/01/2008

https://femeiacrestina.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mesaj pentru noile membre ale forumului - sa ne cunoastem ma Empty pace voua

Mesaj Scris de ana.noticiario@gmail.com Mar Ian 15, 2008 8:07 pm

Sunt Ana sunt din Bucuresti, locuiesc tot aici si am 25 de ani. sper ca scriu la topicul potrivit de data aceasta Smile
Nu sunt casatorita si e interesant sa observ si sa admir viata unor femei crestine casatorite, la fel e interesant sa admir si viata celor care nus-au casatorit. Cred ca Dumnezeu stie ce face cand trimite sau nu trimite in viata noastra un el; in toate acestea insa EL vrea sa avem implinire doar in dumnezeirea Sa minunata!

Se pare ca nu prea ma descurc in a gasi lucrurile potrivite aici pe site, eu si tehnica nu ne prea intelegem, avem o relatie mai distanta dar ii multumesc totusi lui Dumnezeu pentru initiativa voastra de a face un site special doar pentru femei.

Acum as vrea sa imi spuneti daca deranjeaza folosirea lui "tu" in locul lui "dumneavoastra", pentru ca macar acest lucru sa nu fie pricina de poticnire, ci din contra sa fie o marca de respect din partea mea, ca si copil de Dumnezeu.

Dumnezeu sa va daruiasca un an plin de har

cu drag

Ana Rolling Eyes
ana.noticiario@gmail.com
ana.noticiario@gmail.com

feminin Numarul mesajelor : 9
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : misionara
Stare de spirit : optimista :)
Data de inscriere : 09/01/2008

Sus In jos

Mesaj pentru noile membre ale forumului - sa ne cunoastem ma Empty sa ne cunoastem

Mesaj Scris de ellabutnaru Dum Ian 20, 2008 2:30 pm

Ella, simplu Ella
Consider ca reaspectul nu consta in folosirea termenilor reci si distanti ca dumneavoastra, matale sau alti termeni similari.
Casatorita, doi copii, Monica 21 de ani si Mihai 19.
Imi place sa comunic si sa-mi sustin punctul de vedere. Dar recunosc si accept o opinie mai buna decat a mea.
Consider ca noi, femeile, putem mult, mult mai mult decat facem.
Consider ca limitarile noastre, "ochelarii de cal" pe care ii avem si la care nu vrem sau nu putem renunta ne impiedica sa ne realizam, sa luptam pentru visele si idealurile noastre, ne impiedica sa devenim femei implinite si fericite din toate punctele de vedere.
Daca fiecare dintre noi, femeile, ne-am face analiza vietii, a realizarilor, a dezamagirilor si a neamplinirilor, cred ca am reusii sa constientizam la cate reprimari, sacrificii si limitari ne-am autosupus .... considerand ca nu putem, ca nu suntem in stare, ca nu avem timp sau ca nu avem voie.
Eu lupt sa-mi elimin "ochelarii de cal". Si voi puteti !!!!
Dumnezeu sa ne dea taria de a accepta lucrurile pe care nu le putem schimba, puterea de a schimba lucrurile pe care le putem schimba si intelepciunea de a reusii sa facem diferenta !!!

ellabutnaru

feminin Numarul mesajelor : 2
Varsta : 61
Localizare : Oradea
Joburi/Distractii : comunicarea
Stare de spirit : optimista, perseverenta,
Data de inscriere : 13/01/2008

Sus In jos

Mesaj pentru noile membre ale forumului - sa ne cunoastem ma Empty Bine v-am gasit

Mesaj Scris de Tania Lun Ian 21, 2008 9:40 am

Tania, 57, bucuresteanca, in Israel din 2002.
Sotie, mama a trei fete, bunica a 8 nepoti, dar mai presus de toate FIICA A DOMNULUI !
Am incredere ca acest forum ne va apropia una de alta, dar, mult mai important, ne va apropia de Dumnezeu.

Tania
Nou venit
Nou venit

feminin Numarul mesajelor : 45
Varsta : 73
Localizare : Ashkelon, Israel
Data de inscriere : 07/01/2008

Sus In jos

Mesaj pentru noile membre ale forumului - sa ne cunoastem ma Empty Re: Mesaj pentru noile membre ale forumului - sa ne cunoastem ma

Mesaj Scris de Diana Lun Ian 21, 2008 8:12 pm

Diana Bradean ma numesc, sunt casatorita de 8 ani de zile, si prin Harul si binecuvantarea Domnului avem2 fetite ca 2 ingerasi.
poopici


Ultima editare efectuata de catre in Joi Feb 07, 2008 7:43 pm, editata de 1 ori

Diana
Nou venit
Nou venit

feminin Numarul mesajelor : 67
Varsta : 46
Localizare : Romania
Joburi/Distractii : Manager Economic
Data de inscriere : 21/01/2008

Sus In jos

Mesaj pentru noile membre ale forumului - sa ne cunoastem ma Empty cunoastere

Mesaj Scris de nelu Lun Ian 21, 2008 9:37 pm

Doresc ca Domnul sa va binecuvinteze pe toate femeile crestine-si pe cele ne crestine ,binenteles.
Felicitari pentru acest forum.
Io is casatorit,si iubesc viata de familie crestina.
Locuiesc in franta cu familia .

nelu
Nou venit
Nou venit

masculin Numarul mesajelor : 46
Varsta : 68
Localizare : franta
Joburi/Distractii : biserica,velo,internet si muzica crestina
Stare de spirit : vesel
Data de inscriere : 21/01/2008

Sus In jos

Mesaj pentru noile membre ale forumului - sa ne cunoastem ma Empty Sunt Lucia

Mesaj Scris de Lucia Mar Ian 22, 2008 1:57 am

Sunt casatorita am 30 de ani .In mai anul acesta facem 5 ani de casatorie .Inca nu avem copii.Locuim in Portugalia din 2005 dar sunt din Sibiu.Imi plac animalele ,muzica ,etc. :sunny: :sunny:
Citatul preferat study ;M-am nascut sa nu mor niciodata study ;L-am cunoscut pe Domnul Isus in 1999 .De atunci incerc sa raman langa El .
Lucia
Lucia

feminin Numarul mesajelor : 1
Varsta : 45
Localizare : Portugalia
Joburi/Distractii : aproape orice
Stare de spirit : calma
Data de inscriere : 21/01/2008

Sus In jos

Mesaj pentru noile membre ale forumului - sa ne cunoastem ma Empty hei

Mesaj Scris de ana.noticiario@gmail.com Mar Ian 22, 2008 1:42 pm

nu stiu cum sunteti voi dar cand citesc despre fiecare si in ce parte a lumii este ma trec toti fiorii: ce planuri are Dumnezeu cu romanii si romancele din Romania de se duc la marginile lumii? El sa lucreze cu putere prin voi toate acolo unde sunteti, ma bucur nespus sa citesc despre voi, ma rog pentru voi!

ana :sunny:
ana.noticiario@gmail.com
ana.noticiario@gmail.com

feminin Numarul mesajelor : 9
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : misionara
Stare de spirit : optimista :)
Data de inscriere : 09/01/2008

Sus In jos

Mesaj pentru noile membre ale forumului - sa ne cunoastem ma Empty Re: Mesaj pentru noile membre ale forumului - sa ne cunoastem ma

Mesaj Scris de Diana Mar Ian 22, 2008 3:06 pm

Mult har si pace!


Ultima editare efectuata de catre in Joi Feb 07, 2008 7:58 pm, editata de 1 ori

Diana
Nou venit
Nou venit

feminin Numarul mesajelor : 67
Varsta : 46
Localizare : Romania
Joburi/Distractii : Manager Economic
Data de inscriere : 21/01/2008

Sus In jos

Mesaj pentru noile membre ale forumului - sa ne cunoastem ma Empty salutari din Arad

Mesaj Scris de Mirela Mar Ian 22, 2008 5:10 pm

Ma bucur foarte mult pentru initiativa realizarii acestui loc de intalnire.
Sunt Mirela si locuiesc in Arad. Am 29 de ani, sunt casatorita si am o fetita de 4 ani, Naomi.
va salut cu drag.
Mirela
Mirela
Nou venit
Nou venit

feminin Numarul mesajelor : 18
Varsta : 45
Localizare : Arad
Data de inscriere : 22/01/2008

Sus In jos

Mesaj pentru noile membre ale forumului - sa ne cunoastem ma Empty Re: Mesaj pentru noile membre ale forumului - sa ne cunoastem ma

Mesaj Scris de gile Mar Ian 22, 2008 7:17 pm

Multumesc Domnului pentru aceasta oportunitate!Ma numesc Ileana Groza ,am 28 de ani si sunt din Timisoara.Prin harul Domnului sunt binecuvantata cu un sot minunat si impreuna avem 3 fetite ,binecuvantarile Domnului !!!
gile
gile

feminin Numarul mesajelor : 2
Varsta : 44
Data de inscriere : 22/01/2008

Sus In jos

Mesaj pentru noile membre ale forumului - sa ne cunoastem ma Empty Re: Mesaj pentru noile membre ale forumului - sa ne cunoastem ma

Mesaj Scris de Diana Mar Ian 22, 2008 8:38 pm

Mirela ce ma bucur ca pot da de foste colege de facultate pe acest forum. Te poop dulce pe tine si pe ai tai frumosi.
Gile BINE AI VENIT SI TU!!!!
sper ca prin Harul Domnului sa crestem impreuna in cunoasterea Lui.
poopici


Ultima editare efectuata de catre in Joi Feb 07, 2008 7:58 pm, editata de 1 ori

Diana
Nou venit
Nou venit

feminin Numarul mesajelor : 67
Varsta : 46
Localizare : Romania
Joburi/Distractii : Manager Economic
Data de inscriere : 21/01/2008

Sus In jos

Mesaj pentru noile membre ale forumului - sa ne cunoastem ma Empty Sa facem cunostinta

Mesaj Scris de Greta Mier Ian 23, 2008 2:36 pm

Este bine sa avem un forum al femeilor crestine.Sper sa putem impartasi cele mai frumoase ganduri!
Sunt Greta, casatorita de 22 de ani, am 3 copii , un baiat si o fata studenti si o fata eleva la liceu.

Greta
Nou venit
Nou venit

feminin Numarul mesajelor : 68
Varsta : 58
Localizare : Romania
Data de inscriere : 23/01/2008

Sus In jos

Mesaj pentru noile membre ale forumului - sa ne cunoastem ma Empty Re: Mesaj pentru noile membre ale forumului - sa ne cunoastem ma

Mesaj Scris de Mirela Mier Ian 23, 2008 3:46 pm

Salut Diana, m-am bucurat cand te-am vazut pe forum. Ai niste fete tare scumpe.
queen queen
Noi ne-am intors din Ucraina in Arad in 2003 cand am nascut-o pe Naomi. Acum lucrez la filarmonica si Vova este prof de muzica la Liceul Baptist.
:sunny: :sunny: :sunny:
Mirela
Mirela
Nou venit
Nou venit

feminin Numarul mesajelor : 18
Varsta : 45
Localizare : Arad
Data de inscriere : 22/01/2008

Sus In jos

Mesaj pentru noile membre ale forumului - sa ne cunoastem ma Empty Re: Mesaj pentru noile membre ale forumului - sa ne cunoastem ma

Mesaj Scris de Vizitato Mier Ian 23, 2008 10:45 pm

Salutici la fete

Eu sunt Beatrice, mamic de Pifos si administrator pe mai multe forumuri si site-uri... pup fetele!

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Mesaj pentru noile membre ale forumului - sa ne cunoastem ma Empty Re: Mesaj pentru noile membre ale forumului - sa ne cunoastem ma

Mesaj Scris de Diana Joi Ian 24, 2008 1:47 pm

Salutare Bea, ma bucur ca ai dat curs invitatiei mele.

poop


Ultima editare efectuata de catre in Joi Feb 07, 2008 7:54 pm, editata de 1 ori

Diana
Nou venit
Nou venit

feminin Numarul mesajelor : 67
Varsta : 46
Localizare : Romania
Joburi/Distractii : Manager Economic
Data de inscriere : 21/01/2008

Sus In jos

Mesaj pentru noile membre ale forumului - sa ne cunoastem ma Empty Re: Mesaj pentru noile membre ale forumului - sa ne cunoastem ma

Mesaj Scris de Vizitato Joi Ian 24, 2008 3:36 pm

Si eu va pup. Daca pot ajuta, indiferent cu ce sunt aici! bounce

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Mesaj pentru noile membre ale forumului - sa ne cunoastem ma Empty sa ne cunoastem...

Mesaj Scris de cornelia Joi Ian 24, 2008 9:14 pm



Ultima editare efectuata de catre cornelia filip in Mier Feb 27, 2008 5:03 pm, editata de 1 ori

cornelia
Nou venit
Nou venit

Numarul mesajelor : 78
Varsta : 58
Data de inscriere : 24/01/2008

Sus In jos

Mesaj pentru noile membre ale forumului - sa ne cunoastem ma Empty Re: Mesaj pentru noile membre ale forumului - sa ne cunoastem ma

Mesaj Scris de Diana Joi Ian 24, 2008 11:47 pm

Fara sa vreau mi-am alocat rolul de a ura bun venit noilor membre, asa ca in acest spirit vreau sa ii urez bun venit alaturi de noi si Corneliei

sper sa avem un timp binecuvantat impreuna si la cat mai multe sfaturi si postari pline de har, si drese cu sare.


Ultima editare efectuata de catre in Joi Feb 07, 2008 7:55 pm, editata de 1 ori

Diana
Nou venit
Nou venit

feminin Numarul mesajelor : 67
Varsta : 46
Localizare : Romania
Joburi/Distractii : Manager Economic
Data de inscriere : 21/01/2008

Sus In jos

Mesaj pentru noile membre ale forumului - sa ne cunoastem ma Empty Re: Mesaj pentru noile membre ale forumului - sa ne cunoastem ma

Mesaj Scris de Vizitato Vin Ian 25, 2008 12:01 am

Bine ai venit! cheers

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Mesaj pentru noile membre ale forumului - sa ne cunoastem ma Empty Bine v-am gasit

Mesaj Scris de Cosarba Editha Vin Ian 25, 2008 6:00 pm

Ma bucur nespus de mult de utilitatea acestui forum, si ma rog ca Dumnezeu sa binecuvinteze persoanele care l-au initia.
Ma numesc Editha Cosarba, sunt din Arad, am 25 de ani, si de 2 ani traiesc sub cupola binecuvantata a casniciei.
Va salut pe toate, si va doresc o viata deosebita!

Cosarba Editha

Numarul mesajelor : 3
Localizare : Arad
Data de inscriere : 21/01/2008

Sus In jos

Mesaj pentru noile membre ale forumului - sa ne cunoastem ma Empty Re: Mesaj pentru noile membre ale forumului - sa ne cunoastem ma

Mesaj Scris de Diana Vin Ian 25, 2008 7:49 pm

Editha bine ai venit!!!
Ne bucuram pentru fiecare suflet care se alatura initiativei acesteia. Asa ca iti dorim la cat mai multe postari alaturi de noi.

poopici


Ultima editare efectuata de catre in Joi Feb 07, 2008 7:55 pm, editata de 1 ori

Diana
Nou venit
Nou venit

feminin Numarul mesajelor : 67
Varsta : 46
Localizare : Romania
Joburi/Distractii : Manager Economic
Data de inscriere : 21/01/2008

Sus In jos

Mesaj pentru noile membre ale forumului - sa ne cunoastem ma Empty Sa ne cunoastem...

Mesaj Scris de Dana Lazar Sam Ian 26, 2008 11:00 am

SUNT DANA LAZAR DIN DEVA, AM 44 ANI, SUNT CASATORITA DE APROAPE 22 DE ANI SI DEUMNEZEU NE-A BINECUVINTATAT cu 5 fete si un baiat...2 dintre fete sunt gemene...Mai multe poate va spune poza...
Ma bucur sa fiu alaturi de voi...in fiecare dimineata...la o cafea...FITI binecuivintate toate!!!!
Dana Lazar
Dana Lazar

feminin Numarul mesajelor : 3
Varsta : 60
Localizare : Deva
Joburi/Distractii : radio
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 21/01/2008

Sus In jos

Mesaj pentru noile membre ale forumului - sa ne cunoastem ma Empty Re: Mesaj pentru noile membre ale forumului - sa ne cunoastem ma

Mesaj Scris de Diana Dum Ian 27, 2008 2:31 pm

Dana, bine ai venit!!!!!

Very Happy


Ultima editare efectuata de catre in Joi Feb 07, 2008 7:56 pm, editata de 1 ori

Diana
Nou venit
Nou venit

feminin Numarul mesajelor : 67
Varsta : 46
Localizare : Romania
Joburi/Distractii : Manager Economic
Data de inscriere : 21/01/2008

Sus In jos

Mesaj pentru noile membre ale forumului - sa ne cunoastem ma Empty Re: Mesaj pentru noile membre ale forumului - sa ne cunoastem ma

Mesaj Scris de Doramo Dum Ian 27, 2008 7:30 pm


Buna fetelor ma numesc Ramona am 27 de ani si sunt din Cluj-Napoca.
Sunt casatorita din 2002 si am o fetita pe nume Briana-Flavia in varsta de 2 ani si 2 luni.
Doramo
Doramo
Nou venit
Nou venit

feminin Numarul mesajelor : 11
Varsta : 43
Localizare : Cluj-Napoca
Joburi/Distractii : as. medicala
Stare de spirit : in general buna
Data de inscriere : 27/01/2008

Sus In jos

Mesaj pentru noile membre ale forumului - sa ne cunoastem ma Empty Re: Mesaj pentru noile membre ale forumului - sa ne cunoastem ma

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum