Femeia crestina
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Raspunsuri la rugaciuni

2 participan?i

In jos

Raspunsuri la rugaciuni Empty Raspunsuri la rugaciuni

Mesaj Scris de Monica Vin Mar 14, 2008 10:22 am

E adevarat ca Dumnezeu ne raspunde la rugaciuni in trei feluri: DA,NU,ASTEAPTA. Dar eu va invit sa ne impartasim una alteia biruintele pe care le-am avut in urma rugaciunilor.Atunci cand am vazut clar dorintele noastre implinindu-se si chiar si atunci cand nu am inteles pe moment de ce nu---poate ca Dumnezeu ne ararata cateodata si motivul si noi putem sa ne incurajam cu faptul ca in intelepciunea Lui stie mai bine ca noi "De ce?".
Eu am vazut raspuns la rugaciunile mele in legatura cu casatoria mea.Daca in primii ani aveam neintelegeri multe si plangeam mult din cauza asta ,acum pot sa vad ca in urma rugaciunilor ne iubim mai mult decat inainte de casatorie.
La o scara mult mai mica,ieri imi cautam grabita cheia de la casa si nu-mi aduceam deloc aminte unde am pus-o.L-am rugat pe Domnul sa-mi dea intelepciune si sa-mi aduca aminte unde am pus-o cand mi-a venit instantaneu in minte "in portofel!".M-am uitat si intr-adevar era acolo.Alta data, dupa ce am cautat ceva pana nu am mai stiut unde sa ma mai uit si abia atunci m-am gandit sa-L intreb si pe Domnul si mi-a raspuns foarte repede ca de fapt dadusem acel obiect tatalui meu.Am fost foarte suparata pe mine ca am pierdut atata timp cautand in loc sa ma duc direct la Dumnezeu,care stia cel mai bine.
Monica
Monica
Admin
Admin

feminin Numarul mesajelor : 381
Varsta : 46
Localizare : Ashkelon / Israel
Joburi/Distractii : Sa-l cunosc pe El
Data de inscriere : 07/01/2008

https://femeiacrestina.forumgratuit.ro

Sus In jos

Raspunsuri la rugaciuni Empty Re: Raspunsuri la rugaciuni

Mesaj Scris de Monica Mar Apr 08, 2008 8:25 am

Domnul este bun!!!!!
Sotul meu e un om harnic si foarte apreciat la servici, drept urmare este retinut mult la munca, adica pleaca la 5 si se intoarce la 9 seara,chiar si mai tarziu cateodataEu ma saturasem!!!! Nici nu stiam cum mai rezista fizic.Si am inceput sa ma rog ca deja era prea mult!Iar de cateva zile vad ca vine mai devreme acasa(adica la 7 pm).Ce ciudat e! Nu l-am mai vazut demult asa devreme acasa.Si ma bucur foarte mult ca Domnul mi-a raspuns la rugaciune. De multe ori am vazut ca, chiar daca ma rog, numai cand ajung sa spun "nu mai pot!!!!" atunci Dumnezeu actioneaza.De ce oare ne lasa pana in ultimul moment?Oricum eu ma bazez mult pe versetul care spune ca nu ne da mai mult decat putem duce.
Monica
Monica
Admin
Admin

feminin Numarul mesajelor : 381
Varsta : 46
Localizare : Ashkelon / Israel
Joburi/Distractii : Sa-l cunosc pe El
Data de inscriere : 07/01/2008

https://femeiacrestina.forumgratuit.ro

Sus In jos

Raspunsuri la rugaciuni Empty Re: Raspunsuri la rugaciuni

Mesaj Scris de Monica Vin Aug 08, 2008 4:13 pm

Un raspuns foarte important pentru mine l-am primit acum catva timp si tin foarte mult sa-L laud pe Domnul cu asta.
De cand Daniel baiatul meu cel mai mare(10 ani) avea vreo 3 ani a inceput sa aiba o boala numita enconpresis ( adica isi murdarea chilotii cel putin odata pe zi).Am fost la cativa doctori , am incercat cateva tratamente iar ultimul trebuia sa fie foarte strict si dura cel putin 1 an de zile.Nu am facut fata la strictetea programului si l-am anulat fara sa instiintez medicul, dar m-am rugat incontinuare si dupa vreo 2 luni dintr-o data observ ca de cateva zile Daniel al meu nu-isi mai murdarise chiloteii.Au trecut de atunci vreo 3 luni si totul a intrat in normal numai cu ajutorul Domnului.
Monica
Monica
Admin
Admin

feminin Numarul mesajelor : 381
Varsta : 46
Localizare : Ashkelon / Israel
Joburi/Distractii : Sa-l cunosc pe El
Data de inscriere : 07/01/2008

https://femeiacrestina.forumgratuit.ro

Sus In jos

Raspunsuri la rugaciuni Empty Re: Raspunsuri la rugaciuni

Mesaj Scris de taylor Dum Aug 10, 2008 11:50 pm

Slava Domnului !ma bucur monica ca Dumnezeu ti-a ascultat rugaciunile. ce mare este Dumnezeu si cat este de bun cu noi!
taylor
taylor
Nou venit
Nou venit

feminin Numarul mesajelor : 12
Varsta : 54
Localizare : ITALIA
Data de inscriere : 10/08/2008

Sus In jos

Raspunsuri la rugaciuni Empty Re: Raspunsuri la rugaciuni

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum