Femeia crestina
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

La o cafea cu voi (1)

+10
maria david
nelu
Ioana
yvone
Mirela
Greta
cornelia
Monica
Doramo
Diana
14 participan?i

Pagina 6 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

In jos

La o cafea cu voi (1) - Pagina 6 Empty Re: La o cafea cu voi (1)

Mesaj Scris de Monica Sam Aug 23, 2008 10:19 pm

Pace voua. Stau in stres ca maine dimineata Daniel are examen la mate poimanie la ebraica.... Restante din cauza ca nu a invatat bine cat a fost la scoala din cauza lipsei de atentie cu care se confrunta.Daca trece cu bine examenele i-am promis o sotioara pentru papagalul lui. Sa vedem ce o sa faca! Cu Dumnezeu inainte!
Monica
Monica
Admin
Admin

feminin Numarul mesajelor : 381
Varsta : 46
Localizare : Ashkelon / Israel
Joburi/Distractii : Sa-l cunosc pe El
Data de inscriere : 07/01/2008

https://femeiacrestina.forumgratuit.ro

Sus In jos

La o cafea cu voi (1) - Pagina 6 Empty Re: La o cafea cu voi (1)

Mesaj Scris de nelu Sam Aug 23, 2008 10:28 pm

Ma rog pentru Daniel.

nelu
Nou venit
Nou venit

masculin Numarul mesajelor : 46
Varsta : 68
Localizare : franta
Joburi/Distractii : biserica,velo,internet si muzica crestina
Stare de spirit : vesel
Data de inscriere : 21/01/2008

Sus In jos

La o cafea cu voi (1) - Pagina 6 Empty Re: La o cafea cu voi (1)

Mesaj Scris de Monica Dum Aug 24, 2008 10:13 pm

Nu stiu ce o sa fie ca Daniel nu era prea multumit de ce a facut azi la mate.Sa vedem cum o sa se descurce maine la ebraica.Oricum mii de binecuvantari celor care se roaga si pentru noi.
Monica
Monica
Admin
Admin

feminin Numarul mesajelor : 381
Varsta : 46
Localizare : Ashkelon / Israel
Joburi/Distractii : Sa-l cunosc pe El
Data de inscriere : 07/01/2008

https://femeiacrestina.forumgratuit.ro

Sus In jos

La o cafea cu voi (1) - Pagina 6 Empty Re: La o cafea cu voi (1)

Mesaj Scris de Monica Mar Aug 26, 2008 9:18 am

Buna dimineata dragilor! V-as invita la o cafea dar nu mai beau de cand cu sarcina asta.Asa ca poate un ceai ca de mult timp nu mai stam de vorba. Voi ce mai faceti?CE mai e pe la voi?Azi ma duc la dentist cu Ioel (7 ani)ca nu ii iese un dinte de cateva luni.Toti s-au schimbat numai locul ala e gol si e tocmai in fata!!!Asa ca mergem sa vedem din ce cauza.
Hai sa va pun niste poze de saptamana trecuta cand am fost la Marea Galileii.La o cafea cu voi (1) - Pagina 6 08211La o cafea cu voi (1) - Pagina 6 08110La o cafea cu voi (1) - Pagina 6 07710
Eram intr-un camping foarte aglomerat unde abia am gasit loc sa ne punem "calabalacurile" dar a doua zi si-au mai gasit altii sa se lipeasca de corturile noastre cu alte 3-4 corturi.
Monica
Monica
Admin
Admin

feminin Numarul mesajelor : 381
Varsta : 46
Localizare : Ashkelon / Israel
Joburi/Distractii : Sa-l cunosc pe El
Data de inscriere : 07/01/2008

https://femeiacrestina.forumgratuit.ro

Sus In jos

La o cafea cu voi (1) - Pagina 6 Empty Re: La o cafea cu voi (1)

Mesaj Scris de nelu Vin Aug 29, 2008 3:39 pm

ce frumoasa-i marea Galilei.
asa de inalti sint muntii in israel ca dalurile acelea ce se vad in spatele vostru ??

nelu
Nou venit
Nou venit

masculin Numarul mesajelor : 46
Varsta : 68
Localizare : franta
Joburi/Distractii : biserica,velo,internet si muzica crestina
Stare de spirit : vesel
Data de inscriere : 21/01/2008

Sus In jos

La o cafea cu voi (1) - Pagina 6 Empty Re: La o cafea cu voi (1)

Mesaj Scris de Monica Lun Sept 01, 2008 1:49 pm

Pace voua.
Da, asa sunt muntii nostri Smile Mai avem si unul mai serios, Hermon,unde ninge iarna si cine are chef ,timp si bani de zapada,schiat are unde se duce.
Azi a inceput scoala la noi. Daniel a trecut clasa si o sa-si primeasca papagalul (multumiri celor care s-au rugat pt noi) dar trebuie sa-i fac rost de o eleva de la liceu ca sa invete cu el la ebraica,iar la mate o sa faca cu tatal meu care se pricepe foarte bine.Sper sa se descurce fara medicamentul pe care mi-l baga profesorii pe gat.
Monica
Monica
Admin
Admin

feminin Numarul mesajelor : 381
Varsta : 46
Localizare : Ashkelon / Israel
Joburi/Distractii : Sa-l cunosc pe El
Data de inscriere : 07/01/2008

https://femeiacrestina.forumgratuit.ro

Sus In jos

La o cafea cu voi (1) - Pagina 6 Empty Re: La o cafea cu voi (1)

Mesaj Scris de cornelia Mar Sept 02, 2008 7:42 am

pace tuturor.
o zi binecuvintata si mult har va doresc in Numele Domnului!!
Monica, ce mult ma bucur pentru tine! sa ai o sarcina si o nastere usoara si Domnul sa fie cu tine in mod special in fiecare zi. cu toaa casa ta sa fie !

flower

cornelia
Nou venit
Nou venit

Numarul mesajelor : 78
Varsta : 58
Data de inscriere : 24/01/2008

Sus In jos

La o cafea cu voi (1) - Pagina 6 Empty Re: La o cafea cu voi (1)

Mesaj Scris de Monica Mar Sept 02, 2008 5:11 pm

Cornelia, ce surpriza placuta!
Multumesc de urari.
Acum ca copii nu sunt acasa credeti ca am mai mult timp?! De unde! E adevarat ca am casa mai curata si mai ordonata (cel putin juma de zi) dar am si mai mult spor la treaba cand e mai liniste.
De cateva saptamani am inceput un fel de grup de casa la noi acasa si astazi e ziua programata pentru asa ceva, asa ca acum dupa o scurta pauza pe calculator ,ma duc la treburi si la curatenie (a 3 oara deja pe ziua de azi).
Monica
Monica
Admin
Admin

feminin Numarul mesajelor : 381
Varsta : 46
Localizare : Ashkelon / Israel
Joburi/Distractii : Sa-l cunosc pe El
Data de inscriere : 07/01/2008

https://femeiacrestina.forumgratuit.ro

Sus In jos

La o cafea cu voi (1) - Pagina 6 Empty Re: La o cafea cu voi (1)

Mesaj Scris de Monica Lun Sept 08, 2008 7:22 pm

Pace voua!In sfarsit mi-am gasit ceva timp sa mai intru si sa scriu ceva, sa vad ce mai faceti... Smile Azi e o saptamna de cand a inceput scoala si deocamdata merge bine cu toate lectiile pe care le au; sper sa-i tina cheful de invatat. L-am dat pe Daniel la un curs de sah-mat ca ii si place si am auzit ca ii face si bine.
In rest eu sunt destul de ocupata cu treburile uzuale dar cred ca din lipsa unei mai bune organizari nu am destul timp liber.Ii spuneam si mamei mele ca mi-ar trebui un comandant ca in armata sa ma ajute sa ma organizez mai bine. Embarassed
Voi ce mai faceti? Ce mai e nou? Ce a mai facut Dumnezeu in vietile voastre?
Monica
Monica
Admin
Admin

feminin Numarul mesajelor : 381
Varsta : 46
Localizare : Ashkelon / Israel
Joburi/Distractii : Sa-l cunosc pe El
Data de inscriere : 07/01/2008

https://femeiacrestina.forumgratuit.ro

Sus In jos

La o cafea cu voi (1) - Pagina 6 Empty Re: La o cafea cu voi (1)

Mesaj Scris de Monica Sam Sept 20, 2008 10:24 pm

Pace voua! Ce mai faceti? Cum mai e cu Domnul? Ce revelatii ati mai primit saptamana asta?
De cateva zile am ca musafir o sora care are niste probleme acasa la ea asa ca sta la noi pana si le rezolva deci...termen nelimitat.Noi incercam sa o ajutam cum putem dar a cam intrat in depresie(amaraciune) si ii e mai greu deja sa iasa de acolo.Dar cum Dumnezeu a avut mila de mine si m-a scos cand am fost si eu "amarata" asa ma gandesc ca se va indura si de ea.
Si am mai avut o musafira pt 2 zile care ne-a cam obligat sa mergem la mare ca ei ii place sa inoate asa ca bucuria copiilor ca altfel nu mai ajungeam noi sa ne balacim si in marea Mediterana.Dar ce era mai interesant e ca am fost serile cand deja se intuneca.O placere!!!
Monica
Monica
Admin
Admin

feminin Numarul mesajelor : 381
Varsta : 46
Localizare : Ashkelon / Israel
Joburi/Distractii : Sa-l cunosc pe El
Data de inscriere : 07/01/2008

https://femeiacrestina.forumgratuit.ro

Sus In jos

La o cafea cu voi (1) - Pagina 6 Empty Re: La o cafea cu voi (1)

Mesaj Scris de cornelia Mier Dec 31, 2008 7:08 pm

LA MULTI ANI TUTUROR!
UN AN MAI BUN SI FIE CA DOMNUL SA ADUCA PACE PESTE ISRAEL!
PACE IN CASELE SI VIETILE NOASTRE IN 2009!

cornelia
Nou venit
Nou venit

Numarul mesajelor : 78
Varsta : 58
Data de inscriere : 24/01/2008

Sus In jos

La o cafea cu voi (1) - Pagina 6 Empty LA MULTI ANI IN DOMNUL dintr-un oras bombardat!

Mesaj Scris de Monica Mier Dec 31, 2008 8:40 pm

Dupa cum ati aflat in ultimele zile Ashkelonul a fost bombardat cu rachete Kassam trimise din Gaza.
Sa ne rugam Domnului pentru pace !
Monica
Monica
Admin
Admin

feminin Numarul mesajelor : 381
Varsta : 46
Localizare : Ashkelon / Israel
Joburi/Distractii : Sa-l cunosc pe El
Data de inscriere : 07/01/2008

https://femeiacrestina.forumgratuit.ro

Sus In jos

La o cafea cu voi (1) - Pagina 6 Empty Re: La o cafea cu voi (1)

Mesaj Scris de cornelia Sam Ian 03, 2009 3:23 pm

Monica, ma intreb daca esti bine....
sunteti in siguranta?
eu si casa mea ne rugam pentru voi, pentru tania si ceilalti. stirile de la tv sunt sumbre.
da un semn. pale

cornelia
Nou venit
Nou venit

Numarul mesajelor : 78
Varsta : 58
Data de inscriere : 24/01/2008

Sus In jos

La o cafea cu voi (1) - Pagina 6 Empty Re: La o cafea cu voi (1)

Mesaj Scris de miha4J Joi Ian 29, 2009 3:30 pm

DRAGI CRESTINI, avem posibilitatea de a ne ruga fff multi tineriI si nu numai din ROMANIA si de oriunde in lume ,asadar am vrea ca ora 22:30 sa ne inaltam in RUGACIUNE vrem sa ne rugam pt ceea ce urmeaza sa fie in tara in toata lumeaa,DOMNU ESTE TOT MAI APROAPE, ...noi?? suntem aproape de EL?!...HAIDETI FARA NICI O RUSINEE SI SA FACEM O OBISNUINTA, ASA CUM MANCAM LA ORA POTRIVITA ASA CUM MERGEM LA SC LA ORA POTRIVITA asadar SA AVEM OBICEIU CA LA 22:30 sa stam in rugaciune ...mass dati mia departee ....crestini in DOMNU!!!deja o mare parte din noi au primit acest mesaj, haideti sa fim uniti,Domnul sa va ajute la aceasta si rasplata nu se va lasa asteptata,iar rezultatul il vom vedea cu totii.

miha4J

feminin Numarul mesajelor : 2
Varsta : 56
Localizare : MH
Data de inscriere : 03/01/2009

Sus In jos

La o cafea cu voi (1) - Pagina 6 Empty Re: La o cafea cu voi (1)

Mesaj Scris de Monica Mier Feb 25, 2009 10:24 am

Pace voua.Dupa o lunga lipsa m-am gandit sa reluam legatura daca simte cineva nevoia de a comunica in felul acesta....
Sa va mai povestesc ce s-a mai intamplat de cand nu am mai fost pe aici.
In timpul razboiului de aici din Israel, niste frati carelocuiesc in America au aici,in Ashkelon(orasul in care locuiesc eu)o vila cu buncar la subsol si ne-au invitat sa stam in casa lor sa fim mai in siguranta pentru ca casa noastra nu are nici un fel de aparare.Asa ca am profitat de situatie Rolling Eyes si am acceptat invitatia lor crezand ca in doua trei zile vom fi inapoi.Dar avand in vedere ca razboiul a durat mai mult am avut binecuvantarea sa stam acolo o luna de zile.Si a fost foaaaaaarte bine!!! In acest timp am mai primit o binecuvantare pe nume NATANEL. Pe 25 februarie l-am nascut pe cel de-al 6 lea copilas al nostru.Numele lui inseamna "Domnul a dat" pentru ca intr-adevar ne-am simtit foarte binecuvantati .Cam astea sunt in mare noutatile mele.
Voi ce faceti?
Vad ca mai avem cativa membri noi si ma bucur sa constat asta.Sper sa fie bine.
Monica
Monica
Admin
Admin

feminin Numarul mesajelor : 381
Varsta : 46
Localizare : Ashkelon / Israel
Joburi/Distractii : Sa-l cunosc pe El
Data de inscriere : 07/01/2008

https://femeiacrestina.forumgratuit.ro

Sus In jos

La o cafea cu voi (1) - Pagina 6 Empty Re: La o cafea cu voi (1)

Mesaj Scris de Monica Mier Feb 25, 2009 10:28 am

Miha, sa ne rugam impreuna,in unitate cred ca e o idee buna.Am putea sa ne rugam si una pentru alta lucruri concise pentru nevoile noastre de zi cu zi.Pentru asta sunteti rugate sa scrieti accesati mai des "temele de rugaciune" de pe forum sa vedeti nevoile celorlalti si sa le scrieti pe ale voastre.
Monica
Monica
Admin
Admin

feminin Numarul mesajelor : 381
Varsta : 46
Localizare : Ashkelon / Israel
Joburi/Distractii : Sa-l cunosc pe El
Data de inscriere : 07/01/2008

https://femeiacrestina.forumgratuit.ro

Sus In jos

La o cafea cu voi (1) - Pagina 6 Empty Re: La o cafea cu voi (1)

Mesaj Scris de Monica Mier Mai 27, 2009 11:51 pm

Ieri am tinut intr-adevar adunarea noastra familiala.Unul din baieti s-a cam plictisit.Si cand i-am pus sa se roage unul pt altul nu au fost prea seriosi, dar sper ca cu timpul sa se schimbe si sa inteleaga importanta rugaciunii.
Astazi am fost in vizita la o prietena si m-am simtit foarte bine ( nu am mai fost in vizita de FOARTE mult timp asa ca am apreciat mai mult evnimentul.Copiii au fost la o adunare pt ei speciala cu copii unor prieteni frati s( se duc odata pe saptamana) unde citesc din biblie,invata versete,se roaga...Ma bucur pt ei ca au activitatea asta.
Monica
Monica
Admin
Admin

feminin Numarul mesajelor : 381
Varsta : 46
Localizare : Ashkelon / Israel
Joburi/Distractii : Sa-l cunosc pe El
Data de inscriere : 07/01/2008

https://femeiacrestina.forumgratuit.ro

Sus In jos

La o cafea cu voi (1) - Pagina 6 Empty Re: La o cafea cu voi (1)

Mesaj Scris de verona Joi Mai 28, 2009 9:16 pm

Ma bucur ca ai reusit sa=ti faci in pic de timp si pentru tine ....
Si eu astazi am avut o zi de vizite....Am vizitat niste surori care sunt internate cu copii in spital si un frate care este operat
Domnul sa te intareasca si mai departe!

verona
Incepator
Incepator

feminin Numarul mesajelor : 109
Varsta : 56
Localizare : suceava
Data de inscriere : 02/01/2009

Sus In jos

La o cafea cu voi (1) - Pagina 6 Empty Re: La o cafea cu voi (1)

Mesaj Scris de Monica Vin Mai 29, 2009 10:22 pm

Azi am fost la un picnic, de sarbatoarea Cinzecimii (Shavuot) intr-un satulet de credinciosi.Am intalnit acolo si o familie de romani(ca eu atunci cand aud romana ciulesc urechile foarte mult).A fost foarte bine si m-am bucurat sa mai ies si eu la o astfel de intalnire.Si cand am ajuns acasa am primit si vizita surorii mele mai mare care locuieste in alt oras si pe care nu am mai vazut-o de mult timp,asa ca a fost cu adevarat o zi binecuvantata.Slava Domnului!
Monica
Monica
Admin
Admin

feminin Numarul mesajelor : 381
Varsta : 46
Localizare : Ashkelon / Israel
Joburi/Distractii : Sa-l cunosc pe El
Data de inscriere : 07/01/2008

https://femeiacrestina.forumgratuit.ro

Sus In jos

La o cafea cu voi (1) - Pagina 6 Empty Re: La o cafea cu voi (1)

Mesaj Scris de Monica Lun Iun 01, 2009 9:02 am

Azi e ziua ta de nastere,draga Verona. birthday Povestese-ne si noua cum a fost.
Monica
Monica
Admin
Admin

feminin Numarul mesajelor : 381
Varsta : 46
Localizare : Ashkelon / Israel
Joburi/Distractii : Sa-l cunosc pe El
Data de inscriere : 07/01/2008

https://femeiacrestina.forumgratuit.ro

Sus In jos

La o cafea cu voi (1) - Pagina 6 Empty Re: La o cafea cu voi (1)

Mesaj Scris de verona Mar Iun 02, 2009 7:42 pm

Draga Monica a fost o zi asa de plina ca abia seara tirziu am reusit sa ma gindesc la asta......Copii m-au felicitat chiar de la miezul noptii(Bogdan mereu imi face surprize care ma fac sa pling de bucurie ,de exemplu anul trecut mi-a facut un Cd cu peste 100 de cintece crestine despre mama iar anul acesta a vrut sa fie primul care imi zice ,,La multi ani")
De dimineata dupa ce au plecat copii am plecat cu sotul la cumparaturi ,apoi acasa am avut destula treaba in gradina. In ultimul timp a cam plouat si nu reusisem sa punem rasaduri..Asa ca Am acoperit solarul cu folie ,apoi am zis ca o sa fac un tort dar......eratirziu si trebuia sa o astept pe Cristina cind vine de la scoala(Cristina merge la un centru special pentru persoane cu dizabilitati o ia dimineata la 8,30 si oaduce la ora3,30pm) apoi la ora 4 pm am avut sedinta la Laura care a tinut pina la ora 6pm......
Numai bine am ajuns acasa , m-am schimbat si cind sa ma apuc de tort ......a venit o sora, vaduva ,sa-si verse amarul si sa ne ceara un sfat in privinta unor probleme ,si discutia s-a luuuuuuuuuuungit pina pe la 9,30pm.......la urma am facut o rugaciune si in sfirsit Question m-am apuca de tort Very Happy si s-a facut tirziu ........si abia dimineata am mincat tort yum rad si uite asa a mai trecut o zi din viata ,si multumesc Domnului ca ma ajutat sa ma bucur de ea .....
dar oricum si baiatul meu cel mare impreuna cu nora tot azi au putut veni invizita numai bine la o portie de tort ca la mama acasa (in curind voi avea o nepotica de la ei ,mai am si un nepotel de la fiica mea)

verona
Incepator
Incepator

feminin Numarul mesajelor : 109
Varsta : 56
Localizare : suceava
Data de inscriere : 02/01/2009

Sus In jos

La o cafea cu voi (1) - Pagina 6 Empty Re: La o cafea cu voi (1)

Mesaj Scris de Monica Mar Iun 02, 2009 10:42 pm

Azi am reusit sa fac toate treburile pe care le amanasem de mai mult timp si ma bucur pt asta.Dar ce ma intristeaza e ca nu mi-am organizat mai bine timpul si nu am mai avut adunarea noastra de seara.Maine sper sa fiu mai atenta.
Voi va puneti legumele in gradina sa vindeti si la piata sau e numai pt voi?Si sptul meu a plantat fasole verde si usturoi,dar nu a crescut decat fasolea Surprised
Monica
Monica
Admin
Admin

feminin Numarul mesajelor : 381
Varsta : 46
Localizare : Ashkelon / Israel
Joburi/Distractii : Sa-l cunosc pe El
Data de inscriere : 07/01/2008

https://femeiacrestina.forumgratuit.ro

Sus In jos

La o cafea cu voi (1) - Pagina 6 Empty Re: La o cafea cu voi (1)

Mesaj Scris de verona Mar Iun 02, 2009 11:02 pm

Nu ,e doar pentru noi .....gradina este mica

verona
Incepator
Incepator

feminin Numarul mesajelor : 109
Varsta : 56
Localizare : suceava
Data de inscriere : 02/01/2009

Sus In jos

La o cafea cu voi (1) - Pagina 6 Empty Re: La o cafea cu voi (1)

Mesaj Scris de verona Mar Iun 02, 2009 11:04 pm

Ma bucur ca ne-am intilnit in direct,imi doresc acest lucru demult!

verona
Incepator
Incepator

feminin Numarul mesajelor : 109
Varsta : 56
Localizare : suceava
Data de inscriere : 02/01/2009

Sus In jos

La o cafea cu voi (1) - Pagina 6 Empty Re: La o cafea cu voi (1)

Mesaj Scris de Monica Mier Iun 03, 2009 10:17 pm

Duc lipsa de timp liber!!! Sad Abia acum am reusit sa pun mana pe calculator.
Si ce va cultivati in gradina?
Monica
Monica
Admin
Admin

feminin Numarul mesajelor : 381
Varsta : 46
Localizare : Ashkelon / Israel
Joburi/Distractii : Sa-l cunosc pe El
Data de inscriere : 07/01/2008

https://femeiacrestina.forumgratuit.ro

Sus In jos

La o cafea cu voi (1) - Pagina 6 Empty Re: La o cafea cu voi (1)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum