Femeia crestina
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Mamici de pitici

+2
Diana
Mirela
6 participan?i

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

In jos

Mamici de pitici Empty Re: Mamici de pitici

Mesaj Scris de Mirela Joi Ian 31, 2008 6:19 pm

Mamicilor,
am nevoie de sfaturi si idei. Am o fetita de 4 ani jum. Am reusit sa o culc in alta camera dar nu vrea sa adoarma singura si aproape in fiecare seara incepe plansul. Din cauza ca stam cu parintii si nu avem casa noastra am fost mult timp nevoiti sa dormim in aceeasi camera cu ea. Nu e problema ca doarme singura dar nu vrea sa adoarma singura. Si tot plange ca vrea ca cineva sa doarma cu ea. Cand ii spun ca eu trebuie sa dorm cu tata ea imi raspunde ca de ce noi suntem doi si ea e singura. plus ca in general e foarte lipicioasa si vrea mult sa o pup si sa o imbratisez. uneori obosesc pentru ca vrea atentie foarte multa. nu ii place sa ramana singura in camera ce sa mai zic de intuneric.
ma ajutati cu ceva idei?
Mirela
Mirela
Nou venit
Nou venit

feminin Numarul mesajelor : 18
Varsta : 45
Localizare : Arad
Data de inscriere : 22/01/2008

Sus In jos

Mamici de pitici Empty Re: Mamici de pitici

Mesaj Scris de Diana Joi Ian 31, 2008 9:56 pm

Mirela Smile m-ai facut sa rad; ai descris asa de bine situatia noastra de parca ai fi vorbit despre Dania. Smile Si noi ne luptam cu aceiasi problema de mai bine de 2 ani. Situatia la noi e si mai complicata ca desi se invatase sa doarma la ea in camera, de cand a venit Neria (patutul ei in dormitor) Dania nu a mai vrut sa doarma la ea in camera nici macar o secunda...asa ca acuma desi avem 3 camere, dormim toti 4 in aceiasi camera. Crede-ma ca am incercat toate variantele posibile si imposibile dar nu a dat nimic rezultat. In ce priveste teama de intuneric e si mai tragic, nu iasa din camera unde suntem noi daca s-a intunecat afara.
Daca gasesti solutii sa imi spui si mie, te rog!!!!!!!
pupici

Diana
Nou venit
Nou venit

feminin Numarul mesajelor : 67
Varsta : 46
Localizare : Romania
Joburi/Distractii : Manager Economic
Data de inscriere : 21/01/2008

Sus In jos

Mamici de pitici Empty Re: Mamici de pitici

Mesaj Scris de Mirela Joi Ian 31, 2008 11:43 pm

Vai Diana, ce sa mai zic.....am lasat-o sa planga ca doara o sa ii treaca si o sa adoarma. Pai in fiecare seara acelasi circ. Ii place sa ma simta langa ea sa pun mana pe ea. Are nevoie de atata afectiune. Si nu pot sa zic ca lipsesc de acasa ca sa ii fie dor de mine. Eu o scot de la gradi la 1 si toata ziua stau cu ea. Abia astept sa mai avem copii, sper sa se schimbe situatia cat de cat.
I love you
Mirela
Mirela
Nou venit
Nou venit

feminin Numarul mesajelor : 18
Varsta : 45
Localizare : Arad
Data de inscriere : 22/01/2008

Sus In jos

Mamici de pitici Empty Re: Mamici de pitici

Mesaj Scris de Vizitato Sam Feb 02, 2008 11:33 am

Mirela, intr-o alta situatie am fost noi. In sensul ca Alex nu dormea decat cu noi in pat. Ee, acuma s-a schimbat complet de cand ne-am mutat intr-un apartament cu 2 camere si i-am pus patul in aceeasi camera cu noi. adoarme singurel. stie ca este patul si locul lui...

Eu ti-as sugera sa ii explici ca tu nu faci asa cum face ea urat si incearca s-o ingani cand mai face asa... Sa vezi cum se opreste. S-a obisnuit asa sa te santajeze si vede ca-i merge. Ii explici ca e fetita mare si trebuie sa doarma frumos. Spune-i o poveste inventata inainte sau citeste-i una... Punei o lampita cu stelute, ceva s-o atraga deasupra capului si las-o aprinsa... o sa functioneze....

Va veti mai chinui ceva timp, apoi va intra in ritm...

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Mamici de pitici Empty Re: Mamici de pitici

Mesaj Scris de Diana Sam Feb 02, 2008 2:21 pm

Bea eu unde sa mai bag inca un pat? Ca deja avem patul de dormitor si patutul Neriei in dormitorul mare... Rolling Eyes
pupici

Diana
Nou venit
Nou venit

feminin Numarul mesajelor : 67
Varsta : 46
Localizare : Romania
Joburi/Distractii : Manager Economic
Data de inscriere : 21/01/2008

Sus In jos

Mamici de pitici Empty Re: Mamici de pitici

Mesaj Scris de Mirela Dum Feb 03, 2008 12:03 am

Bea, cate nu i-am mai explicat. Sa o las sa planga pana se obisnuieste cu ideea ca trebuie sa doarma la ea in pat?
Mirela
Mirela
Nou venit
Nou venit

feminin Numarul mesajelor : 18
Varsta : 45
Localizare : Arad
Data de inscriere : 22/01/2008

Sus In jos

Mamici de pitici Empty Re: Mamici de pitici

Mesaj Scris de Julia Sam Mar 15, 2008 4:38 pm

Mirela a scris: Nu e problema ca doarme singura dar nu vrea sa adoarma singura. Si tot plange ca vrea ca cineva sa doarma cu ea. Cand ii spun ca eu trebuie sa dorm cu tata ea imi raspunde ca de ce noi suntem doi si ea e singura.
Buna,Mirela.Am citit ce aventuri ai tu cu pitica ta cand trebuie sa mearga la culcare si,daca imi permiti,iti pot da o solutie.Daca nu merge,ok,dar daca merge?! Smile


Gandeste-te sa ii cumperi o jucarie preferata,pe care sa o aleaga ea,cu care sa mearga la somn in fiecare seara,sa nu fie singurica.Sa nu fie o jucarie din cele de acasa,pe care le cunoaste si cu care este obisnuita,pentru ca tocmai faptul ca o pui sa hotarasca ceva in dreptul ei,sa cumpere ceva nou,mai ales in public,o va face sa se simta "fetita mare".Spune-i:"Hai cu mami la cumparaturi si alege-ti o jucarie/un personaj care iti place cel mai mult.Care ti-ar placea,Alba ca Zapada sau Winnie the Pooh? "(spune tu doua personaje preferate de-ale ei,dar sa fii sigura ca sunt jucarii cu asemenea imagini.Mai bine hotarati asta la magazin,cand va uitati la rafturi.Si da-i sa aleaga dintre doua,trei,e mai usor asa si nu vei intampina un refuz.) "Dar sa fii sigura sigura ca vrei sa adormi cu jucaria pe care ti-o alegi,daaa? "

Asa,seara nu va mai putea spune ca e singura,pentru ca ii poti aminti oricand ca ea a ales jucaria care i-a placut cel mai mult,sa doarma impreuna.Eventual,daca ai imaginatie si sunteti de acord cu asa povesti,poti sa-i spui ca toate jucariile prind viata dupa ce copiii adorm si stau de veghe la capul lor,pana dimineata,sa fie sigure ca micii lor stapani au somn linistit.Nimic nu se poate intampla peste noapte daca se roaga seara cu mami sau cu tati si daca dorm cu ei jucariile lor preferate.

Cat despre sfatul acela cu inganatul copilului atunci cand plange sau urla,nu prea sunt de acord cu el.Pentru ca de regula copiii isi exprima frustrarea sau durerea astfel,stiind ca pot gasi o ureche receptiva si de incredere in dvs.Apoi,mami si tati se joaca cu puiutzii,dar nu isi bat joc de ei.In plus,sa nu va mire cand,dorind sa le spuneti copiilor sa faca ceva sau sa va asculte,ei vor incepe sa va ingane in aceeasi maniera in care au invatat exact de la dvs.Nu vreau sa ofensez pe nimeni,imi spun doar parerea sincera.
Mirela,astept sa citesc daca a mers metoda cu jucaria.O zi buna si multa pace!
Julia

Julia

Numarul mesajelor : 1
Varsta : 44
Data de inscriere : 14/03/2008

Sus In jos

Mamici de pitici Empty Re: Mamici de pitici

Mesaj Scris de Monica Joi Mai 15, 2008 4:13 pm

Dragi mamici, am si eu o intrebare.Cum pot sa-i fac pe copiii mei sa se iubeasca mai mult, sa fie mai uniti, sa se ajute mai mult unii pe pe altii etc.
Ma gandesc de multe ori ce e mai important: sa respect personalitatea si dorinta copilului ,asa cum spun psihologii din ziua de azi sau sa raman pe vechile principii, ideea sacrificarii pentru frati?
Monica
Monica
Admin
Admin

feminin Numarul mesajelor : 381
Varsta : 46
Localizare : Ashkelon / Israel
Joburi/Distractii : Sa-l cunosc pe El
Data de inscriere : 07/01/2008

https://femeiacrestina.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mamici de pitici Empty Re: Mamici de pitici

Mesaj Scris de Monica Vin Mai 22, 2009 10:59 pm

Draga Verona,tu care ai cei mai multi copii dintre cele de pe forumul asta(in afara de mine) poate incerci sa-mi raspunzi si mie la intrebarile mele legate de copii.Cum iti imparti timpul eficient ca totii copii tai sa beneficieze de tine in fiecare zi si totusi sa-ti faci si treburile casei,ca sa nu spun daca te mai duci si la servici?
Discutam cu o prietena despre faptul ca copii ei ii spun ca o iubesc si mi-am dat seama ca ai mei nu mi-au spus niciodata asta ,poate pentru ca eu nu sunt o persoana "mamoasa" adica nu-i pupicesc tot timpul pe copii ,nu-i alint prea mult , in special de pe la 5-6 ani in sus.Si totusi le spun ca ii iubesc!Cum esti tu cu copii tai ?
Monica
Monica
Admin
Admin

feminin Numarul mesajelor : 381
Varsta : 46
Localizare : Ashkelon / Israel
Joburi/Distractii : Sa-l cunosc pe El
Data de inscriere : 07/01/2008

https://femeiacrestina.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mamici de pitici Empty Re: Mamici de pitici

Mesaj Scris de verona Lun Mai 25, 2009 10:36 am

Draga Monica copii mei sunt mari ,2 sunt deja casatoriti iar cele mai mici am 2 fete gemene de 15 ani.....
DE aceea ce iti voi spune este din experienta mea de viata .Noi avem tendinta sa ne indreptam privirea si toata atentia spre cel mai mic si neajutorat ,in ce ma priveste pe mine una din gemene este imobilizata in carucior si atunci toata atentia mea era numai pentru ea neglijindui pe ceilalti.....Credeam ca daca le fac mincare ,le spal si din cind in cind le acord putina atentie totul e ok....Ma departasem cu sufletul de toti ....Dar Dumnezeu in marea lui dragoste pentru mine si familia mea. Mia dat intelepciune sa pot indrepta macar o parte din greselile mele ....
Atunci cind ne-am intors la Domnul ,El mi-a deschis ochii sa vad clar Voia Lui!Cei doi care sunt casatoriti nu sunt crestini erau mari cind noi neam intors la domnul de aceea am luptat cu ajutorul Domnului ca macar cei 3 care ii mai am sa-i ajut sa ia calea adevarata!Si am reusit .Glorie Domnului Isus!
De aceea eu te sfatuiesc sa incepi prin ai pune sa se roage unul pentru altul,sa se ajute unul pe celalalt,cei mari sa aiba grija de cei mai mici si daca au fost ascultatori oferale o recompesa si spunele ca asa Binecuvinteaza Domnul pe cei ascultatori.Acesta nu este sacrificiu ci le va ajuta in viata .dar in acelasi timp trebuie sa ascultam si de dorintele copilului ca sa-si poata forma personalitatea si asta numai indreptindule privirea spre cuvintul Domului de unde vine intelepciunea si credinta.,,Cine cugeta la Cuvintul Domnului,gaseste fericira"(prv.16-vs.20) Astfel eivor intelege voia Domnului .Cind va rugati fa in asa fel ca ei sa te auda cum te rogi pentru ei pentru fiecare pe nume si cum ii multumesti pentru fiecare in parte .
Punei pe fiecare sa multumeasca Domnului seara .
Nu te astepta la minuni ai rabdare roagate ca va veni si ziua cind te vei bucura .Implical si pe sotul tau rugativa impreuna pentru copii si-ti va fi mai usor .Si cind gresesc pedepsestei ,,cine cruta nuiaua,uraste pe fiul sau,dar cine-l iubeste il pedepseste indata"(prv.13-vs.24)

verona
Incepator
Incepator

feminin Numarul mesajelor : 109
Varsta : 56
Localizare : suceava
Data de inscriere : 02/01/2009

Sus In jos

Mamici de pitici Empty Re: Mamici de pitici

Mesaj Scris de Monica Lun Mai 25, 2009 3:32 pm

Ideea de a se ruga unul pentru altul m-a atins tare de tot chiar cred ca le va prinde bine.
Si eu ma rog ca Domnul sa-mi dea intelepciune ca ma pune mult la incercare baiatul meu cel mai mare(de 11 ani).
Monica
Monica
Admin
Admin

feminin Numarul mesajelor : 381
Varsta : 46
Localizare : Ashkelon / Israel
Joburi/Distractii : Sa-l cunosc pe El
Data de inscriere : 07/01/2008

https://femeiacrestina.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mamici de pitici Empty Re: Mamici de pitici

Mesaj Scris de verona Lun Mai 25, 2009 7:20 pm

Ma bucur ca ti-am putut fi de folos! Smile

verona
Incepator
Incepator

feminin Numarul mesajelor : 109
Varsta : 56
Localizare : suceava
Data de inscriere : 02/01/2009

Sus In jos

Mamici de pitici Empty Re: Mamici de pitici

Mesaj Scris de verona Lun Mai 25, 2009 7:26 pm

Ma voi ruga si eu ca Domnul sa-ti dea putere si pentru copii sa stea in ascultare de parinti.

verona
Incepator
Incepator

feminin Numarul mesajelor : 109
Varsta : 56
Localizare : suceava
Data de inscriere : 02/01/2009

Sus In jos

Mamici de pitici Empty Re: Mamici de pitici

Mesaj Scris de Monica Mar Mai 26, 2009 3:49 pm

Stii ,cu ajutorul Domnului vreau sa fac un fel de adunare familiala in fiecare seara de la 8.30 la 9,nu mai mult sa nu fie plictisitor pt copii.Am mai incercat asta odata dar nu ne-am tinut de ea ca sotul meu a inceput sa lucreze mai multe ore si nu ajungea acasa la timp, dar acum ma gandesc ca o sa o facem si fara el.Mai bine fara el decat deloc,nu?
Si o sa citim din biblie, ne rugam ,cantam ...Sper sa ma tin si sa nu ma las trasa de alte lucruri si sa nu mai continui( ca am obiceiul de a nu-mi face obiceiuri Smile ).
Monica
Monica
Admin
Admin

feminin Numarul mesajelor : 381
Varsta : 46
Localizare : Ashkelon / Israel
Joburi/Distractii : Sa-l cunosc pe El
Data de inscriere : 07/01/2008

https://femeiacrestina.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mamici de pitici Empty Re: Mamici de pitici

Mesaj Scris de verona Mar Mai 26, 2009 6:46 pm

Exact asa am patit si eu ....sotul venea tirziu si ne culcam fara sa ne rugam....
Si acum tot asa ne-am hotarit si noi ,in fiecare seara la ora 9si30min. ne stringem cei care suntem acasa si facem o seara de lauda si inchinare
Iar dimineata daca cineva se scoala mai tirziu si pierde momentul de inchinare pe care il avem dimineata in familie nu pleaca din casa fara sa citeasca citeva versete din biblie!

verona
Incepator
Incepator

feminin Numarul mesajelor : 109
Varsta : 56
Localizare : suceava
Data de inscriere : 02/01/2009

Sus In jos

Mamici de pitici Empty Re: Mamici de pitici

Mesaj Scris de Monica Mier Mai 27, 2009 11:43 pm

Cum reusiti sa faceti dimineata inchinare daca trebuie sa se plece la scoala la ora 7.30 sau 7.45?Eu cu greu trag de ei la 7.15 sa se scoale ,asta dupa ce incep pe la ora 6.50 primul apel!
Monica
Monica
Admin
Admin

feminin Numarul mesajelor : 381
Varsta : 46
Localizare : Ashkelon / Israel
Joburi/Distractii : Sa-l cunosc pe El
Data de inscriere : 07/01/2008

https://femeiacrestina.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mamici de pitici Empty Re: Mamici de pitici

Mesaj Scris de verona Joi Mai 28, 2009 9:08 pm

Draga Monica ,la noi trezirea este la 7 dimineata ,iar la 7,30 ne rugam .
Am si eu un baiat care trebuie sa trag de el mai mult.....
dar copii tai sunt mai mici de aceea roagate tu impreuna cu sotul si incredinteazai in mina Domnului inainte de a se trezi ....
Si eu ,atunci cind sotul trebuie sa plece mai devreme ,ne rugam doar noi doi .

verona
Incepator
Incepator

feminin Numarul mesajelor : 109
Varsta : 56
Localizare : suceava
Data de inscriere : 02/01/2009

Sus In jos

Mamici de pitici Empty Re: Mamici de pitici

Mesaj Scris de Monica Vin Mai 29, 2009 10:12 pm

E foarte frumos ce faceti voi dar nu stiu de ce sotului meu nu-i prea place sa se roage cu mine, desi stiu ca se roaga separat.Oare ce se poate face?Tu ce propui?
Monica
Monica
Admin
Admin

feminin Numarul mesajelor : 381
Varsta : 46
Localizare : Ashkelon / Israel
Joburi/Distractii : Sa-l cunosc pe El
Data de inscriere : 07/01/2008

https://femeiacrestina.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mamici de pitici Empty Re: Mamici de pitici

Mesaj Scris de verona Vin Mai 29, 2009 11:43 pm

El practica rugaciunea in camaruta si e foarte bine .... asta orice crestin ar trebui sa ofaca !Dar nu trebuie sa-si neglijeze datoria de cap al familiei.
De aceea asa cum ai spus ca atunci cind nu stii cum sa -l faci sa te inteleaga te rogi Domnului sa-i spuna El sotului ,adu si aceasta cauza inaintea Domnului impreuna cu copii....implica-i si pe ei .Vor fi foarte bucurosi sa o faca .
ma voi ruga si eu pentru aceasta;
Lupta pina la capat cu ajutorulDomnului!

verona
Incepator
Incepator

feminin Numarul mesajelor : 109
Varsta : 56
Localizare : suceava
Data de inscriere : 02/01/2009

Sus In jos

Mamici de pitici Empty Re: Mamici de pitici

Mesaj Scris de Monica Sam Mai 30, 2009 7:17 pm

Amin.Asa o sa fac!
Monica
Monica
Admin
Admin

feminin Numarul mesajelor : 381
Varsta : 46
Localizare : Ashkelon / Israel
Joburi/Distractii : Sa-l cunosc pe El
Data de inscriere : 07/01/2008

https://femeiacrestina.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mamici de pitici Empty Re: Mamici de pitici

Mesaj Scris de Monica Lun Iun 01, 2009 8:43 am

"O seara de lauda si de inchinare"...SUna bine!NOi doar citim capitolul din proverbe de pe ziua respectiva si ne rugam.Mai cantam un cantec doua,dar pana la o seara de lauda si de inchinare mai e mult...Numai eu si cu sotul meu suntem cei care cantam cu tota inima,copii doar canta si ei ceva ce de multe ori nici nu inteleg .Ma rog sa le dea Domnul o revelatie despre EL si sa-i atraga spre El asa cum scrie in biblie ca nimeni nu vine la Tatal daca nu este atras de EL.Gemenele tale Il cunosc pe Domnul?
Monica
Monica
Admin
Admin

feminin Numarul mesajelor : 381
Varsta : 46
Localizare : Ashkelon / Israel
Joburi/Distractii : Sa-l cunosc pe El
Data de inscriere : 07/01/2008

https://femeiacrestina.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mamici de pitici Empty Re: Mamici de pitici

Mesaj Scris de verona Mar Iun 02, 2009 2:39 pm

Da!Laura este cea sanatoasa si ea deja a luat botezul in apa anul acesta ,si urmeaza si cristina( cealalta geamana)cit de curind (este dorinta ei cea mai mare)....
Anul trecut si fiul meu Bogdan de 19 ani a luat botezul in apa .

verona
Incepator
Incepator

feminin Numarul mesajelor : 109
Varsta : 56
Localizare : suceava
Data de inscriere : 02/01/2009

Sus In jos

Mamici de pitici Empty Re: Mamici de pitici

Mesaj Scris de verona Mar Iun 02, 2009 8:07 pm

Draga Monica daca tot suntem la,,Mamici de pitici"povesteste-mi despre piticii tai mai ales de piticul, cel mai mic sa imi aduc si eu aminte de anii tineretii ;
Cum reusesti sa te descurci findca stiu ca este greu : copilas Daca n-ar fi Domnul de partea noastra!!!!!!!!!!!!!!!!!

verona
Incepator
Incepator

feminin Numarul mesajelor : 109
Varsta : 56
Localizare : suceava
Data de inscriere : 02/01/2009

Sus In jos

Mamici de pitici Empty Re: Mamici de pitici

Mesaj Scris de Monica Joi Iun 04, 2009 9:29 am

Despre Nathanel care are acum 4 luni inca nu pot sa spun prea multe.E un baietel finut,destul de cuminte care incepe acum sa cunoasca lumea din jurul lui,se joaca cu jucariile,isi admira manutele cand se intampla sa-i apara in fata lui...Cred ca o sa fie o fire sensibila.In schimb Iohan care are 2 ani imi pune din plin rabdarea la incercare prin perseverenta lui in a face numai ce vrea el.Se urca pe dulapurile de sus din bucatarie,umbla la frigider si cel mai mult ii place sa se joace cu faina!Tot timpul trebuie sa fiu cu ochii pe el,lucru pe care eu nu pot sa-l fac totdeauna ,de aceea si descopar cu ce ii place sa se joace Laughing Acum suntem in procesul de a invata sa folosim WC -ul.
Ioram are 4 ani si dintr-un baiat aproape la fel de neastamparat ca IOhan a devenit copilul model(cu mici exceptii).
Batia, singura fata deocamdata,(6 ani) face diferenta foarte clara prin comportamenul ei .E gingasa,sensibila,plange din te miri ce, e pupacioasa..Ce mai ..e fetita!
Ioel are 8 ani si e foarte,foarte destept/DE la gradinita mi s-a atras atentia si in fiecare an la scoala mi-l lauda cat de destept e,dar de asemenea e si cel mai lenes si imprastiat dintre toti.
Daniel e cel mai maredintre toti si are 11 ani.Ii plac animalele si creste porumbei(dar apa trebuie sa-i aduc tot eu aminte sa le dea).Pentru el trebuie foarte multa rugaciune pentru ca are probleme cu invatatul,daca ai auzit de ADHD.Dar cred ca Domnul se poate atinge si de el si sa-l vindece.
Dar vroiam sa te intreb in legatura cu Cristina daca tu stiai ca are proble de cand erai insarcinata sau au aparut dupa aceea?Dar ea ce zice? nu se simte neindreptatita de Dumnezeu?
Stii, ma bucur pt tine ca copii tai cu toate ca sunt adolescenti L-au primit pe Domnul in viata lor.Poate imi spui si mie cand si cum s-a intamplat.
Monica
Monica
Admin
Admin

feminin Numarul mesajelor : 381
Varsta : 46
Localizare : Ashkelon / Israel
Joburi/Distractii : Sa-l cunosc pe El
Data de inscriere : 07/01/2008

https://femeiacrestina.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mamici de pitici Empty Re: Mamici de pitici

Mesaj Scris de verona Joi Iun 04, 2009 8:15 pm

Nu stiam dinainte ca are probleme.......toate sau intimplat la nastere ..a avut cordonul de 2ori in JURUL GITULUI SI LA NASTERE A FOST SUGRUMATA .....A STAT FOARTE MULT LA INCUBATOR
PROBLEMA EI ESTE PE SISTEM NERVOS NU DE LA COLOANA
NU M-A INTREBAT NICIODATA DE CE A INGADUIT DUMNEZEU ACEST LUCRU(POATE IN INIMA EI ISI PUNE ACEASTA INTREBARE )DAR ARE OCREDINTA FOARTE MARE CA INTR-O ZI VA PUTEA MRGE PE PICIOARE SI DOMNUL NEA PROMIS CAO VA FACE BINE .AM MERS CU EA MULT LA GIMNASTICA DE RECUPERARE SI SAU VAZUT REZULTATE FOARTE BUNE ......AM GASIT O CLINICA DE RECUPERARE IN UCRAINA SI SPERAM CA CU AJUTORUL DOMNULUI VOM AJUNGE ANUL ACESTA .....AM HOTARIT CU SOTUL SA VINDEM CASA SI SA CUMPARAM UNA UNDEVA LA TARA MAI IEFTINA CA SA AVEM BANI PENTRU A MERGE IN UCRAINA CU CRISTINA
LAURA ESTE UN AJUTOR FOARTE MARE PENTRU SORA EI(SI PENTRU MINE DEASEMENEA)CIND SA HOTARIT SA IA BOTEZUL IN APA A FOST O SURPRIZA SI PENTRU NOI STIAM DORINTA EI DE AL URMA PE ISUS DAR EA A SPUS CA IL VA LUA ODATA CU CRISTINA DAR IN LUNA FEBRUARIE LA NOI IN BISERICA A FOST O REVARSARE A DUHULUI SFINT SI MULTI TINERI AU FOST CERCETATI CARE APOI AU INCHEIAT LEGAMINT CU DOMNUL SI PRINTRE EI A FOST SI LAURA IAR NOI NU AM PUTUT DECIT SA-I MULTUMUM DOMNULUI!
CU BOGDAN AM AVUT MAI MULT DE LUCRU MULTE RUGACIUNI AM ADUS INAINTEA DOMNULUI PENTRU EL .....
BAIATUL CEL MARE FIND LUAT DE VALUL LUMII SI BOGDAN SE MAI UITA SPRE CELE LUMESTI VROIA SAL URMEZE PE FRATELE MAI MARE DAR DUMNEZEU IA SCOS IN CALE UN BAIAT CRESTIN MAI MARE CA EL SI ASTFEL LA INLOCUIT PE FRATELE LUI CU ACET BAIAT SI APOI IA FOST MAI USO SA ALEAGA CALEA DMNULUI

verona
Incepator
Incepator

feminin Numarul mesajelor : 109
Varsta : 56
Localizare : suceava
Data de inscriere : 02/01/2009

Sus In jos

Mamici de pitici Empty Re: Mamici de pitici

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum