Femeia crestina
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Bun gasit!

3 participan?i

In jos

Bun gasit! Empty Bun gasit!

Mesaj Scris de Paula White Dum Mai 31, 2009 9:59 pm

Buna seara.

Ce mai faceti?

As dori sa ma prezint. Numele meu este Paula si nu stiu exact cat de femeie crestina sunt insa e sigur ca imi doresc sa devin. Paula este si numele meu adevarat.

Ce as putea sa spun despre mine? La modul general, sunt o persoana care sunt indragostita de Ortodoxie la ora actuala ceea ce inseamna ca ma fascineaza foarte mult. Desi eu sunt nascuta ortodoxa, ma aflu pe un drum al descoperirii. Ma bucur tare mult ca am descoperit acest "new way of life" si tin sa precizez ca daca pana acum eram fascinata de celebrul "American dream", acum sunt de Ortodoxie de care voi si ramanea atasata mereu.

Inca de cand eram mica visul meu a fost sa plec in America si am incercat asta insa nu am reusit pana in prezent.

Mi-as dori, in viitor, sa vorbesc despre Ortodoxie in America, acolo unde toti prietenii mei din copilarie si colegii indragiti de mine la facultate au plecat.

Numai bine!


cat
Paula White
Paula White

feminin Numarul mesajelor : 7
Varsta : 41
Localizare : in Europa
Data de inscriere : 31/05/2009

Sus In jos

Bun gasit! Empty Re: Bun gasit!

Mesaj Scris de Paula White Dum Mai 31, 2009 10:22 pm

As dori sa adaug ceva: eu sunt ortodoxa dar observ ca multe si multi din voi nu sunt ci de alte confesiuni.

As dori sa va spun ca eu sunt o persoana care gandeste foarte liber si in consecinta apreciez oamenii si sufletul lor indiferent de confesiune. In plus, am in familie o persoana penticostala foarte foarte practicanta si de multe ori am mers la adunarile respective, penticostale si cele ale Martorilor lui Iehova - chiar am prieteni printre ei, imi place sa discut, sa ma viziteze, etc.

Mai mult decat atat, am prieteni musulmani si efectiv ii multumesc Lui Dumnezeu ca imi scoate in cale numai oameni deosebiti, cu suflet mare si care Il iubesc pe El mai mult decat orice.

Am discutat pana acum si chiar am trait in mijlocul unor oameni de diverse nationalitati si confesiuni: de la neoprotestanti sau protestanti la budisti. Este si asta interesant sa afli pct-ul de vedere al unui budist asupra vietii si a mantuirii.

Totusi, va respect pe fiecare in parte insa eu raman indragostita de minunata Ortodoxie pe care imi doresc tare mult sa o aprofundez si chiar sa o propovaduiesc si altora care doresc sa o accepte.

numai bine!
Paula White
Paula White

feminin Numarul mesajelor : 7
Varsta : 41
Localizare : in Europa
Data de inscriere : 31/05/2009

Sus In jos

Bun gasit! Empty Re: Bun gasit!

Mesaj Scris de Monica Lun Iun 01, 2009 9:49 am

Intr-adevar Paula, asa cum ai spus esti pe un drum al descoperirii sper numai sa descopiri ce e bun si ca Domnul sa ti se reveleze.Eu cred ca daca esti sincera cu Dumnezeu,El o sa-ti arate Calea cea dreapta.Daca esti ortodoxa stii ca e o SINGURA CALE- ISUS si ca budistii,musulmanii,martorii lui Iehova sunt destul de departe de ea. De respectat , da, trebuie sa-i respectam pe toti oamenii ca asa s-ar evita multe conflicte,nu?
Monica
Monica
Admin
Admin

feminin Numarul mesajelor : 381
Varsta : 46
Localizare : Ashkelon / Israel
Joburi/Distractii : Sa-l cunosc pe El
Data de inscriere : 07/01/2008

https://femeiacrestina.forumgratuit.ro

Sus In jos

Bun gasit! Empty Re: Bun gasit!

Mesaj Scris de Paula White Lun Iun 01, 2009 7:58 pm

multumesc de primire

asa e, sunt convinsa ca esti o buna crestina!

numai bine iti urez!
Paula White
Paula White

feminin Numarul mesajelor : 7
Varsta : 41
Localizare : in Europa
Data de inscriere : 31/05/2009

Sus In jos

Bun gasit! Empty Re: Bun gasit!

Mesaj Scris de verona Mar Iun 02, 2009 2:52 pm

Bine ai venit Paula! flowers
Sper ca pe acest forum sa descoperi ceea ce cauti....Adevarata cale pe care o putem cunoaste doar cercetind Scriptura si implinind ce este scris in ea cu ajutorul Domnului Isus!
Isus a zis:,,Eu sunt calea,adevarul si viata.."

verona
Incepator
Incepator

feminin Numarul mesajelor : 109
Varsta : 56
Localizare : suceava
Data de inscriere : 02/01/2009

Sus In jos

Bun gasit! Empty Re: Bun gasit!

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum