Femeia crestina
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

bine ati venit

5 participan?i

In jos

bine ati venit Empty Re: bine ati venit

Mesaj Scris de Nela Traian Lun Mar 24, 2008 11:21 am

Multumesc de bun venit !
Cred ca voi gasi lucruri interesante pe acest forum.
Binecuvantarea Domnului sa fie peste voi toate.

Nela Traian

Nela Traian

feminin Numarul mesajelor : 4
Varsta : 72
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Contabil
Data de inscriere : 24/03/2008

Sus In jos

bine ati venit Empty Re: bine ati venit

Mesaj Scris de Monica Lun Mar 24, 2008 5:18 pm

welcome Inca odata si speram ca te vei simti bine printre noi.
Monica
Monica
Admin
Admin

feminin Numarul mesajelor : 381
Varsta : 46
Localizare : Ashkelon / Israel
Joburi/Distractii : Sa-l cunosc pe El
Data de inscriere : 07/01/2008

https://femeiacrestina.forumgratuit.ro

Sus In jos

bine ati venit Empty Re: bine ati venit

Mesaj Scris de maria magdalena Mier Iul 30, 2008 12:04 pm

Buna! Am 25 de ani, locuiesc in Bucuresti, am terminat Dreptul la Universitatea Bucuresti, momentan sunt studenta la ASE si jurist la una din firmele importante de aici. imi place tot ce tine de analiza logica a lucrurilor, ador sa dansez (am facut balet de performanta), imi plac la nebunie animalele, imi plac cartile bune si muzica care te face sa vibrezi. Sunt o fire practica, nu prea romantica, analitica, nu imi place sa merg la cumparaturi cu orele. Deviza mea in materie de cunmparaturi este: am vazut, am cumparat, am plecat. Imi place sa pierd vremea prin magazine de haine dar nu si prin supermarcheturi. In materie culinara, daca nu e cineva care sa aiba grija de mine, uit sa mananc si clar prefer sa mor de foame cand vin de la serviciu decat sa ma ridic de pe canapea si sa bag ceva la cuptorul cu microunde, noroc cu comenzile la domiciliu. Urasc sa il vad pe iubitul meu reparand prim casa, prefer o seara in oras sau un film bun, insotit de inghetata. Prefer un barbat practic unuia romantic, prefer sa primesc un lucru de care sa ma pot folosi decat un buchet cu flori sau un iepuras de plus. Imi place la nebunie sa conduc masina si nu las pe nimeni sa se atinga de ea, nici macar cand ma simt rau. Ador cafeaua de dupa masa de pranz de la serviciu si toropeala care ma cuprinde pe la 9 seara cand ajung de la serviciu. Nu las sa treaca nicio zi fara a merge pe bicicleta si fara a face macar o jumatate de zi de gimnastica. Iubesc atmosfera linistita de dupa sedintele de judecata si iesirile cu prietenii. Imi pierd cumpatul repede, sunt orgolioasa si mandra si nu suport infrangerile. Asta pe scurt.

maria magdalena
Nou venit
Nou venit

feminin Numarul mesajelor : 22
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : jurist
Stare de spirit : vesnic carcotasa
Data de inscriere : 30/07/2008

Sus In jos

bine ati venit Empty Re: bine ati venit

Mesaj Scris de Monica Mier Iul 30, 2008 3:56 pm

Imi pare bine ca ni te-ai alaturat .Vad ca esti o persoana foarte activa si impulsiva parca,nu? Ce inseamna la tine "sedintele de judecata"?
Monica
Monica
Admin
Admin

feminin Numarul mesajelor : 381
Varsta : 46
Localizare : Ashkelon / Israel
Joburi/Distractii : Sa-l cunosc pe El
Data de inscriere : 07/01/2008

https://femeiacrestina.forumgratuit.ro

Sus In jos

bine ati venit Empty Re: bine ati venit

Mesaj Scris de maria magdalena Joi Iul 31, 2008 12:20 pm

Sedinte de judecata= parte a procesului (penal, civil) care se desfasoara in fata instantei (a judecatorului), audierile propriu-zise in care sunt puse fata in fata partile ce aduc argumente pro si contra, pledeaza. cred ca termenul popular este de "proces". ce se vede prin filme, partea cea mai frumoasa dar si cea mai stresanta.

maria magdalena
Nou venit
Nou venit

feminin Numarul mesajelor : 22
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : jurist
Stare de spirit : vesnic carcotasa
Data de inscriere : 30/07/2008

Sus In jos

bine ati venit Empty hello

Mesaj Scris de andutza Mar Aug 19, 2008 6:08 pm

nu stiu exact daca ma incadrez in termenul "femeie"...am doar 20 de ani ... dar am trecut prin multe chestii...unele chiar oribile... si...singura...pentru ca nimeni in familia mea nu e crestin...uneori am nevoie de o mama..pt un sfat crestin...si nu e, sau de o prietena...si iar nu e...ma gandesc ca cititnd post-urile voastre...o sa ma bucur si eu de niste ganduri bune ... crestine... Smile
andutza
andutza

feminin Numarul mesajelor : 4
Varsta : 36
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 19/08/2008

Sus In jos

bine ati venit Empty Re: bine ati venit

Mesaj Scris de Monica Mier Aug 20, 2008 1:11 pm

Draga mea Andutza, cand m-am intors la Domnul aveam aproape 18 ani si am fost prima din familie care am facut pasul asta.Mama isi spunea ortodoxa dar nu mergea niciodata la biserica ,tata era ateu iar surorile mele nu erau interesate de asa ceva.Deci ca si tine "greul" l-am dus eu.Dar si binecuvantarea de a fi prigonita pentru Hristos pentru ca asta te apropie mai mult de Dumnezeu.Plus ca sunt foarte rare cazurile cand cineva se intoarce la credinta si sa nu fie incercat cat de hotarat e :ca si cu semintele semnatorului care au cazut pe diferite soluri asa se vede pe ce pamant a cazut samanta Cuvantului in inima ta.
Cred ca in primul rand ar trebui sa faci parte dintr-o biserica ,acolo sunt multe sanse sa-ti faci o prietena, cu toate ca eu am avut o perioada ,chiar la inceput, in care nu mi-am putut face nici o prietena in biserica unde m-am dus ,acasa eram prigonita de ai mei,dar imi spuneam ca tot ce fac o fac pentru Dumnezeu nu pentru oameni asa ca am continuat cu toate ca ma simteam respinsa de toti.
Cu Dumnezeu inainte si daca ai intrebari, sfaturi suntem aici si pentru tine.
Monica
Monica
Admin
Admin

feminin Numarul mesajelor : 381
Varsta : 46
Localizare : Ashkelon / Israel
Joburi/Distractii : Sa-l cunosc pe El
Data de inscriere : 07/01/2008

https://femeiacrestina.forumgratuit.ro

Sus In jos

bine ati venit Empty Re: bine ati venit

Mesaj Scris de andutza Mier Aug 20, 2008 6:08 pm

multumesc mult:)
fac parte dintr-o biserica baptista in bucuresti...dar...nu am reusit sa ma apropii de nimeni... sunt mai retrasa in grupuri noi...si...sunt si o persoana dificila...stau prost si la capitolul "incredere in oameni"... am multe de rezolvat Very Happy dar cred ca am timp..
andutza
andutza

feminin Numarul mesajelor : 4
Varsta : 36
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 19/08/2008

Sus In jos

bine ati venit Empty Re: bine ati venit

Mesaj Scris de andutza Mier Aug 20, 2008 6:10 pm

maria magdalena a scris:Buna! Am 25 de ani, locuiesc in Bucuresti, am terminat Dreptul la Universitatea Bucuresti, momentan sunt studenta la ASE si jurist la una din firmele importante de aici. imi place tot ce tine de analiza logica a lucrurilor, ador sa dansez (am facut balet de performanta), imi plac la nebunie animalele, imi plac cartile bune si muzica care te face sa vibrezi. Sunt o fire practica, nu prea romantica, analitica, nu imi place sa merg la cumparaturi cu orele. Deviza mea in materie de cunmparaturi este: am vazut, am cumparat, am plecat. Imi place sa pierd vremea prin magazine de haine dar nu si prin supermarcheturi. In materie culinara, daca nu e cineva care sa aiba grija de mine, uit sa mananc si clar prefer sa mor de foame cand vin de la serviciu decat sa ma ridic de pe canapea si sa bag ceva la cuptorul cu microunde, noroc cu comenzile la domiciliu. Urasc sa il vad pe iubitul meu reparand prim casa, prefer o seara in oras sau un film bun, insotit de inghetata. Prefer un barbat practic unuia romantic, prefer sa primesc un lucru de care sa ma pot folosi decat un buchet cu flori sau un iepuras de plus. Imi place la nebunie sa conduc masina si nu las pe nimeni sa se atinga de ea, nici macar cand ma simt rau. Ador cafeaua de dupa masa de pranz de la serviciu si toropeala care ma cuprinde pe la 9 seara cand ajung de la serviciu. Nu las sa treaca nicio zi fara a merge pe bicicleta si fara a face macar o jumatate de zi de gimnastica. Iubesc atmosfera linistita de dupa sedintele de judecata si iesirile cu prietenii. Imi pierd cumpatul repede, sunt orgolioasa si mandra si nu suport infrangerile. Asta pe scurt.


oauuuuu....eu sunt la drept...la universitate, am terminat anu 2 cu restanta la civil obligatii bine-nteles Sad ...
si eu ma gandeam sa dau si la ase...
e incurajator sa vad ca nu toti cei care fac dreptul raman someri Smile
andutza
andutza

feminin Numarul mesajelor : 4
Varsta : 36
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 19/08/2008

Sus In jos

bine ati venit Empty Re: bine ati venit

Mesaj Scris de Monica Joi Aug 21, 2008 12:32 pm

Ehei..toata viata vei avea ce sa rezolvi, sa schimbi...Nu ne plictisim la capitolul asta Smile
Deocamdata putem sta "de vorba" aici, pe forum.
Monica
Monica
Admin
Admin

feminin Numarul mesajelor : 381
Varsta : 46
Localizare : Ashkelon / Israel
Joburi/Distractii : Sa-l cunosc pe El
Data de inscriere : 07/01/2008

https://femeiacrestina.forumgratuit.ro

Sus In jos

bine ati venit Empty Re: bine ati venit

Mesaj Scris de maria magdalena Mar Sept 02, 2008 12:25 pm

"oauuuuu....eu sunt la drept...la universitate, am terminat anu 2 cu restanta la civil obligatii bine-nteles ...
si eu ma gandeam sa dau si la ase...
e incurajator sa vad ca nu toti cei care fac dreptul raman someri "

buna, ma bucur sa aud ca esti la drept, stai linistita cu restanta, se rezolva. cu cine faci civilul, cu stoica? poate tinem legatura, daca ai nevoie de carti, sfaturi etc sunt aici si te pot ajuta, te pup, bafta la restanta.

maria magdalena
Nou venit
Nou venit

feminin Numarul mesajelor : 22
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : jurist
Stare de spirit : vesnic carcotasa
Data de inscriere : 30/07/2008

Sus In jos

bine ati venit Empty Re: bine ati venit

Mesaj Scris de maria magdalena Mar Sept 02, 2008 12:27 pm

la ce biserica mergi? poate mergem impreuna

maria magdalena
Nou venit
Nou venit

feminin Numarul mesajelor : 22
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : jurist
Stare de spirit : vesnic carcotasa
Data de inscriere : 30/07/2008

Sus In jos

bine ati venit Empty Re: bine ati venit

Mesaj Scris de verona Joi Ian 15, 2009 1:47 am

Bine vam gasit!Sunt din suceava ,am 41 de ani ,casatorita ,5 copii,sunt asistent personal persoana cu handicap ,crestina,frecventez Biserica nr.1penticostala.Imi place sa-l Laud pe Domnul,impreuna cu cei dragi ,sa citesc biblia ,excursiile ,dar mai ales sa caut sa fac voia Domnului ,CU ajutorul Sau.

verona
Incepator
Incepator

feminin Numarul mesajelor : 109
Varsta : 56
Localizare : suceava
Data de inscriere : 02/01/2009

Sus In jos

bine ati venit Empty Re: bine ati venit

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum