Femeia crestina
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

bine v-am gasit!

+9
Greta
maria david
SaraDan
munteancami
gicuta
cornelia
olga
Monica
batacui aurora
13 participan?i

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

bine v-am gasit! - Pagina 2 Empty Re: bine v-am gasit!

Mesaj Scris de Monica Lun Aug 11, 2008 8:50 am

Pace tie, Gabriela! Sper sa te simti bine printre noi. Smile
Monica
Monica
Admin
Admin

feminin Numarul mesajelor : 381
Varsta : 46
Localizare : Ashkelon / Israel
Joburi/Distractii : Sa-l cunosc pe El
Data de inscriere : 07/01/2008

https://femeiacrestina.forumgratuit.ro

Sus In jos

bine v-am gasit! - Pagina 2 Empty Re: bine v-am gasit!

Mesaj Scris de esma Joi Iun 04, 2009 11:59 pm

Buna,sunt o mamica de doi baietei de 4 si 5 ani,sunt casatorita de 8 ani si locuim in Austria.Ma bucur ca am descoperit acest forum si doresc ca impreuna cu voi sa cunosc cat mai clar Voia Lui Dumnezeu pentru mine si familia mea.
Va imbratisez cu drag,Esma.
esma
esma
Nou venit
Nou venit

feminin Numarul mesajelor : 23
Varsta : 46
Localizare : Austria
Data de inscriere : 04/06/2009

Sus In jos

bine v-am gasit! - Pagina 2 Empty Re: bine v-am gasit!

Mesaj Scris de verona Vin Iun 05, 2009 11:05 am

Bine ai venit Esma! welcome Aceleasi dorinte le am si eu .....Sa cunosc mai bine Voia Lui si so implinesc
Deci ai ajuns in locul potrivit. flowers

verona
Incepator
Incepator

feminin Numarul mesajelor : 109
Varsta : 56
Localizare : suceava
Data de inscriere : 02/01/2009

Sus In jos

bine v-am gasit! - Pagina 2 Empty Re: bine v-am gasit!

Mesaj Scris de Monica Vin Iun 05, 2009 2:03 pm

Bine ai venit si din partea mea,Esma!
Cum e viata in Austria? Austriecii se poarta bine cu romanii acolo sau se fac diferente? Mergi la biserica in limba romana sau in germana?Sotul tau e credincios?
Monica
Monica
Admin
Admin

feminin Numarul mesajelor : 381
Varsta : 46
Localizare : Ashkelon / Israel
Joburi/Distractii : Sa-l cunosc pe El
Data de inscriere : 07/01/2008

https://femeiacrestina.forumgratuit.ro

Sus In jos

bine v-am gasit! - Pagina 2 Empty Re: bine v-am gasit!

Mesaj Scris de esma Vin Iun 05, 2009 3:44 pm

verona a scris:Bine ai venit Esma! welcome Aceleasi dorinte le am si eu .....Sa cunosc mai bine Voia Lui si so implinesc
Deci ai ajuns in locul potrivit. flowers
Bine v-am gasit!
Sa ne ajute Dumnezeu la aceasta.Ma bucur sa te cunosc si multumesc de primire. kissing
esma
esma
Nou venit
Nou venit

feminin Numarul mesajelor : 23
Varsta : 46
Localizare : Austria
Data de inscriere : 04/06/2009

Sus In jos

bine v-am gasit! - Pagina 2 Empty Re: bine v-am gasit!

Mesaj Scris de esma Vin Iun 05, 2009 4:05 pm

Monica a scris:Bine ai venit si din partea mea,Esma!
Cum e viata in Austria? Austriecii se poarta bine cu romanii acolo sau se fac diferente? Mergi la biserica in limba romana sau in germana?Sotul tau e credincios?
Bine te-am gasit,Monica!
Austria e o tara frumoasa,ne simtim bine aici.Austriecii sunt in general oameni reci,insa noi ne-am obisnuit cu sistemul si cu oamenii de aici.Noi mergem la o biserica romaneasca la cativa km de orasul unde locuim.Da,suntem si eu si sotul credinciosi,amandoi provenim din familii crestine.
Cum e sa locuiesti intr-o tara ca Israelul?..imi doresc sa facem o vizita acolo,de fapt chiar ne hotarasem anul trecut o vizita pentru februarie anul acesta,insa nu ne-au reusit planurile...cu o alta ocazie,poate..
esma
esma
Nou venit
Nou venit

feminin Numarul mesajelor : 23
Varsta : 46
Localizare : Austria
Data de inscriere : 04/06/2009

Sus In jos

bine v-am gasit! - Pagina 2 Empty Re: bine v-am gasit!

Mesaj Scris de Monica Vin Iun 05, 2009 7:19 pm

Noi suntem de 9 ani aici si ne-am obisnuit foarte mult cu tara,cu caldura, cu armata....doar cu ura arabilor -nu.In comparatie cu Romania aici esti in siguranta la orice ora din zi si din noapte din punctul de vedere al hotiilor,aici nu se da spaga la doctori si in nici o alta parte DAR aici nu ploua vara(si mi-e tare dor de o ploaie de vara),aici nu gasesti atatea variante de alimente,haine,carti,jucarii si aici nu esti in siguranta din cauza arabilor.Oamenii aici sunt foarte simpli si pozitizi.Au o vorba "O SA FIE BINE". Aici fetele fac armata obligatorie 2 ani si baietii 3.
Sunt doar 2 biserici in romana,in afara de cea ortodoxa dar noi mergem la una in limba ebraica din Tel-aviv.
Monica
Monica
Admin
Admin

feminin Numarul mesajelor : 381
Varsta : 46
Localizare : Ashkelon / Israel
Joburi/Distractii : Sa-l cunosc pe El
Data de inscriere : 07/01/2008

https://femeiacrestina.forumgratuit.ro

Sus In jos

bine v-am gasit! - Pagina 2 Empty Re: bine v-am gasit!

Mesaj Scris de esma Sam Iun 06, 2009 1:34 am

Monica a scris:Noi suntem de 9 ani aici si ne-am obisnuit foarte mult cu tara,cu caldura, cu armata....doar cu ura arabilor -nu.In comparatie cu Romania aici esti in siguranta la orice ora din zi si din noapte din punctul de vedere al hotiilor,aici nu se da spaga la doctori si in nici o alta parte DAR aici nu ploua vara(si mi-e tare dor de o ploaie de vara),aici nu gasesti atatea variante de alimente,haine,carti,jucarii si aici nu esti in siguranta din cauza arabilor.Oamenii aici sunt foarte simpli si pozitizi.Au o vorba "O SA FIE BINE". Aici fetele fac armata obligatorie 2 ani si baietii 3.
Sunt doar 2 biserici in romana,in afara de cea ortodoxa dar noi mergem la una in limba ebraica din Tel-aviv.
Cunosc si eu o familie crestina care au locuit acolo cativa ani,sau intors insa in Romania prin 2002-2003 si apoi au venit aici in Austria si aici sunt si acum.Ei cred ca mergeau la o biserica de romani,fratele in Israel s-a intors la Domnul.
Mi-ar face mare placere sa aflu cat mai multe despre Tara Sfanta,nu stiu insa daca putem continua la acest topic sau e strict prezentarilor!?
esma
esma
Nou venit
Nou venit

feminin Numarul mesajelor : 23
Varsta : 46
Localizare : Austria
Data de inscriere : 04/06/2009

Sus In jos

bine v-am gasit! - Pagina 2 Empty Re: bine v-am gasit!

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum