Femeia crestina
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

incitatie la doua evenimente speciale pentru toate femeile

3 participan?i

In jos

incitatie la doua evenimente speciale pentru toate femeile Empty incitatie la doua evenimente speciale pentru toate femeile

Mesaj Scris de Emilia Ceuta Lun Mar 17, 2008 3:31 pm

Va invit cu mult drag la urmatoarele evenimente ce vor avea loc la Biserica Harul din str. Rasaritului nr.59, din cartierul Militari.


Vineri 21 martie 2008
Cină cu scop evanghelistic


În restaurantul “New Sunshine” din Complexul Universității Biblice, va avea loc o întâlnire specială în jurul unei mese rotunde începând cu ora 18:00; vom servi cina și apoi ne vom bucura de părtășie una cu cealaltă și vom asculta un mesaj din partea invitatei noastre speciale, Sara Shelley.

Pentru a putea participa la aceată cină trebuie să veniți împreună cu o persoană necreștină.

PROGRAMUL CONFERINȚEI
Sâmbătă 22 martie 2008

09:00 - 9:30 Laudă și închinare
09:30 - 11:00 prima sesiune
11:00 - 11:30 pauza de cafea
11:30 - 13:00 mesaj biblic
13:00 - 14:00 masa de prânz
14:00 - 16:00 a doua sesiune

Invitatele noastre speciale sunt:

Sara Shelley
Gabi Iluț - cântăreață creștină din Baia Mare
Sue Gest - misionară din SUA, profesor la UBR
Luminița Baciu - director de programe la Radio S O S- Ploiești.

Daca va hotariti sa participati la unul dintre acestea sau chiar la amandoua va rog sa-mi raspundeti sau sa imi scrieti pe adresa de mail milio_ceuta@yahoo.com sau prin telefon 0724 800578 pana joi 20 martie 2008

Emilia Ceuta

feminin Numarul mesajelor : 2
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 22/01/2008

Sus In jos

incitatie la doua evenimente speciale pentru toate femeile Empty Re: incitatie la doua evenimente speciale pentru toate femeile

Mesaj Scris de cornelia Joi Mar 27, 2008 11:12 pm

A FOST CINEVA LA CONFERINTA? NOUTATI? EXPERIENTE PERSONALE ?
LUCRURI NOI INVATATE, UTILE SI PENTRU NOI....?
ASTEPTAM CU MULT DRAG SA SCRIETI SI SA NE IMPARTASITI SI NOUA.
FITI BINECUVINTATE!

cornelia
Nou venit
Nou venit

Numarul mesajelor : 78
Varsta : 58
Data de inscriere : 24/01/2008

Sus In jos

incitatie la doua evenimente speciale pentru toate femeile Empty Re: incitatie la doua evenimente speciale pentru toate femeile

Mesaj Scris de Monica Joi Mar 27, 2008 11:22 pm

Chiar am intrebat-o si eu pe Emilia cum a fost si am rugat-o sa ne povesteasca si noua cate ceva.Sper sa ne scrie.Eu cu siguranta m-as fi dus ca asa ceva nu se face prea des ( din pacate).
Monica
Monica
Admin
Admin

feminin Numarul mesajelor : 381
Varsta : 46
Localizare : Ashkelon / Israel
Joburi/Distractii : Sa-l cunosc pe El
Data de inscriere : 07/01/2008

https://femeiacrestina.forumgratuit.ro

Sus In jos

incitatie la doua evenimente speciale pentru toate femeile Empty Re: incitatie la doua evenimente speciale pentru toate femeile

Mesaj Scris de Monica Vin Apr 04, 2008 8:17 am

Scris de Nela Traian la data de Mier 2 Apr 2008 - 17:14

Sa stie tot poporul Domnului!
1-10 mai 2008 zece zile de rugaciune neintrerupta
11 mai 2008 ziua mondiala de rugaciune.
9-10 mai intalnire de post si rugaciune in localul bisericii Sft.Treime din str.Iuliu Valaori din Bucuresti unde sunt chemati toti Strajerii care se roaga si mijlocesc pentru trezirea spirituala din Romania.
11 mai intalnire publica in Parcul Carol la Arenele Romane din Bucuresti cu incepere de la ora 10. si se va incheia la orele 18.La intalnirea publica sunt chemati toti crestinii evanghelici si nu numai.
Sunt asteptati frati si surori si din diaspora.
NE rugam ca Ziua Mondiala de Rugaciune sa fie inceputul trezirii spirituale in intreaga Romanie.
Nela Traian



Subiect mutat de la "mass-media crestina"
Monica
Monica
Admin
Admin

feminin Numarul mesajelor : 381
Varsta : 46
Localizare : Ashkelon / Israel
Joburi/Distractii : Sa-l cunosc pe El
Data de inscriere : 07/01/2008

https://femeiacrestina.forumgratuit.ro

Sus In jos

incitatie la doua evenimente speciale pentru toate femeile Empty Re: incitatie la doua evenimente speciale pentru toate femeile

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum