Femeia crestina
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Dreptatea lui Dumnezeu sau mila lui Dumnezeu?

2 participan?i

In jos

Dreptatea lui Dumnezeu sau mila lui Dumnezeu? Empty Dreptatea lui Dumnezeu sau mila lui Dumnezeu?

Mesaj Scris de diaconul_Catalin Vin Mai 23, 2008 11:11 pm

Ne rugam: Doamne, fa-mi dreptate in judecata cu x... iar alte dati: Doamne fie-ti mila de mine...
De fapt, ce cautam: mila sau dreptate?

diaconul_Catalin

masculin Numarul mesajelor : 7
Varsta : 42
Localizare : Radauti, Romania
Data de inscriere : 30/04/2008

Sus In jos

Dreptatea lui Dumnezeu sau mila lui Dumnezeu? Empty Re: Dreptatea lui Dumnezeu sau mila lui Dumnezeu?

Mesaj Scris de Monica Sam Mai 24, 2008 8:01 am

Depinde cine are cu adevarat dreptate,cred.Daca noi gresim cerem mila si indurare ,sa nu ne pedepseasca pentru ce gresim , daca avem dreptate.....fara mila! sa ni se dea ce ni se cuvine!!!
Intr-adevar trebuie sa ne mai gandim la asta.Sa nu cerem mila doar pentru noi si noi la randul nostru sa nu fim ingaduitori cu altii.
La asta te refereai?
Monica
Monica
Admin
Admin

feminin Numarul mesajelor : 381
Varsta : 46
Localizare : Ashkelon / Israel
Joburi/Distractii : Sa-l cunosc pe El
Data de inscriere : 07/01/2008

https://femeiacrestina.forumgratuit.ro

Sus In jos

Dreptatea lui Dumnezeu sau mila lui Dumnezeu? Empty Re: Dreptatea lui Dumnezeu sau mila lui Dumnezeu?

Mesaj Scris de diaconul_Catalin Sam Mai 24, 2008 11:33 am

Monica a scris:...daca avem dreptate.....fara mila! sa ni se dea ce ni se cuvine!!!
Poate cineva sa spuna ca are dreptate? dreptatea noastra este aceeasi cu cea a lui Dumnezeu? Dupa ce socoteala consideram ca avem dreptate? Cantarim cu balanta noastra sau cu cea corecta? Poate spune cineva ca e fara de pacat? Nu poate, caci cine spune asta e mincinos.

diaconul_Catalin

masculin Numarul mesajelor : 7
Varsta : 42
Localizare : Radauti, Romania
Data de inscriere : 30/04/2008

Sus In jos

Dreptatea lui Dumnezeu sau mila lui Dumnezeu? Empty Re: Dreptatea lui Dumnezeu sau mila lui Dumnezeu?

Mesaj Scris de Monica Sam Mai 24, 2008 2:43 pm

Cred ca sunt tot felul de legi ale lui Dumnezeu si ale oamenilor dupa care ne putem da seama daca avem dreptate sau nu.
Monica
Monica
Admin
Admin

feminin Numarul mesajelor : 381
Varsta : 46
Localizare : Ashkelon / Israel
Joburi/Distractii : Sa-l cunosc pe El
Data de inscriere : 07/01/2008

https://femeiacrestina.forumgratuit.ro

Sus In jos

Dreptatea lui Dumnezeu sau mila lui Dumnezeu? Empty Re: Dreptatea lui Dumnezeu sau mila lui Dumnezeu?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum